گروه: بلیط
تاریخ: ۱۵:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
هرج و مرج در جلسه دفاتر مسافرتی و سایت آنلاین فروش/بلاتکلیفی ارزانفروشی بلیت هواپیما به مردم+فیلم

– خبر ها اقتصادی – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، ، هفته گذشته ریاست هیئت مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در نامه‌ای خطاب به یک سایت آنلاین فروش بلیت نسبت به عرضه تخفیف مستقیم ۵ تا ۹ درصدی اخطار داد. در قسمتی از […]

– خبر ها اقتصادی –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، ، هفته گذشته ریاست هیئت مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در نامه‌ای خطاب به یک سایت آنلاین فروش بلیت نسبت به عرضه تخفیف مستقیم ۵ تا ۹ درصدی اخطار داد.

در قسمتی از نامه حرمت‌الله رفیعی آمده بود: « بر طبق گزارش‌های واصله از سوی تعداد قابل ملاحظه ای از همکاران ما در سایت‌های مربوط با آن شرکت من جمله … مبادرت به فروش بلیت با ۵ تا ۹ درصد تخفیف مستقیم به مسافر می‌نمایند که خارج از ضابطه و در عمل باعث ضرور و زیان و لطمه به فعالیت سایر دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی شده هست و مورد اعتراض انجمن و سایر همکاران می‌باشد…. »

»در ادامه مدیرعامل شرکت عرضه کننده تخفیف به تسنیم، گفت: با توجه به ظرفیت بالای فروش با حاشیه نفع کمتری بلیت‌ها را به مردم عرضه می‌کنیم و در واقع  زیادتر کمیسیون را تخفیف می‌دهیم.    منتی هم سر مردم نیست و کمیسیون فروش را کمتر می‌گیریم.    طی ماه‌های موخر که سرویس‌ها سرعت و کیفیت بیشتری داشته قسمت جدی‌تری را از بازار گرفته‌ایم که موجبات نگرانی انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگردی ایران را فراهم کرده هست.

وی با تاکید بر این‌که ما بلیت را زیر نرخ خرید نفرخته‌ایم و تازه نفع هم گرفته‌ایم، اضافه کرد:  در شرایط و وضع کنونی که قیمت‌ها مردم را تحت فشار قرار داده از این نامه انجمن ناامید شده‌ایم. هدف ما این هست که به مردم خدمات بهتری بدهیم که البته هنوز هم به هدف عرضه خدمات با کیفیت بسیار بالا نرسیده‌ایم و در این مسیر همچنان تلاش خواهیم نمود.

این در حالی هست که امروز بنابر اعلام قبلی جلسه ای خبری با حضور ریاست هیئت مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و مسئولان سایت فروش بلیت برگزار گردید.

این مطلبو از دست ندید!  لاله‌زار؛ سینما تحت تاثیر بلیت گران و فیلم‌های بد

وی با بیان این‌که در گرانفروشی بلیت هواپیما دفاتر را متهم می‌کنند و وزیر ذی ربط می‌گوید آژانس‌ها تخلف کرده و باید با آنان برخورد گردد، اضافه کرد:‌در تریبون نماز جمعه هم می‌گویند آژانس‌ها تخلف می‌کنند، ما محصول نداریم ما فروشنده محصول هستیم.

وی علاوه بر این با استناد به بخشنامه یکی از ایرلاین‌ها عرضه تخفیف ۵ تا ۹ درصدی از محل کمیسیون را تخلف اعلام نمود.

در ادامه قاضی با رد سخنان رفیعی تاکید کرد:‌ در قرارداد ایرلاین‌ها چنین بندی نداریم که عرضه تخفیف در فروش بلیت از محل کمیسیون تخلف هست. در بعضی قراردادها هم به صورت واضح اشاره شده تا چه درصد می‌توا تخفیف عرضه گردد. یکی از همکاران قاضی نیز وضع امروز آژانس‌ها هواپیمایی با سایت‌های فروش را به داستان تاکسی‌ها و تاکسی‌های اینترنتی تشبیه کرد و گفت:‌ ما در دوره پارادایم شیفت قرار داریم؛ فناوری هزینه را کم کرده و دوستان چه بخواهند چه نخواهند این اتفاق روی می‌دهد. ما با کاهش نفع متاثر از دریافت کمیسیون و کاهش هزینه‌ها به فکر جیب مردم هم بوده‌ایم. در حقیقت ما نفع را بین خودمان و مردم تقسیم کرده‌ایم.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم، انتظار می‌رفت در این نشست دو طرف با بیان اختلافات موجود راه‌حل‌های آنرا نیز عرضه دهند، اما این نشست اصطلاحا خبری به محلی برای مشاجره طرفین مبدل و در چند فاز این جلسه به هرج و مرج کشیده گردید که فیلم آنرا می‌توانید در ادامه رویت کنید.

نامه انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی؛ ارزان‌فروشی کنید، شکایت می‌کنیم