هراتیان: چگونگی حضور متخصصین تغذیه کنار تیم‌ها را بررسی می‌کنیم/ تأکید رئیس فدراسیون بر نقش مؤثر پزشکان در فوتبال است

0
اشتراک

هراتیان: چگونگی حضور متخصصین تغذیه کنار تیم‌ها را بررسی می‌کنیم/ تأکید رئیس فدراسیون بر نقش مؤثر پزشکان در فوتبال است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر زهره هراتیان، مسئول مرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال، در دوره یک روزه‌ای که برای پزشکان و فیزیوتراپ‌های لیگ برتری برگزار کرد، اظهار داشت: این دوره اولین جلسه‌ای بود که برای هماهنگی کادر پزشکی لیگ برتر و فیزیوتراپیست‌ها برگزار شد تا در خصوص مشکلات بازیکنان و روند بهبود مصدومان و حمایت از پزشکان حاضر در لیگ برتر به بحث و بررسی بپردازیم.

مدیر مرکز پزشکی و عضو کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: هدف ما این است تا نتایج معاینات پیش از فصل و نیم‌فصل اول را به طور کامل و در سریع‌ترین موقع در اختیار باشگاه‌ها قرار دهیم تا باشگاه‌ها در نیم‌فصل دوم بتوانند از آن استفاده بهینه داشته باشند.

وی ادامه داد: در این دوره که رئیس فدراسیون فوتبال حضور داشت به اهمیت حضور پزشک کنار تیم تأکید فراوان داشته و خوشحالیم که در لیگ برتر، پزشکان و فیزیوتراپیست‌های مجرب حضور دارند.

هراتیان در خصوص برنامه کمیته پزشکی برای روند رو به رشد پزشکان گفت: یکی از سر فصل‌های ما این  است که چگونگی حضور متخصصین تغذیه کنار تیم به عنوان مشاور را مطرح کنیم تا باشگاه‌ها با استفاده از حضور این متخصصین، وضعیت مطلوب‌تری را برای بازیکنان خود رقم بزنند. ضمن اینکه به دنبال این هستیم تا با مرکز پزشکی فیفا و یوف، پروتکل‌های مختلفی را امضا کرده و دوره‌های مختلفی را برگزار کنیم. به عنوان مثال شیوع نامتعارف آسیب‌های همسترینگ در لیگ، پارگی رباط صلیبی و مصرف خودسرانه مکمل‌ها ا زمواردی است که باشگاه‌ها به رفع آن نیاز دارند و ما با برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت قصد داریم تا بهترین شرایط را برای کادر پزشکی تیم‌ها فراهم کنیم.

وی در پایان گفت: به غیر از یکی، دو باشگاه که به دلیل مشکل مالی، پزشک ندارند، مابقی تیم‌ها از بهترین پزشکان استفاده می‌کنند. می‌خواهیم کاری کنیم تا در فصل بعدی مشاورین تغذیه کنار تیم‌ها حضور داشته باشند. ضمن اینکه برنامه ما این است ارتباط‌مان را با باشگاه‌ها از پیش از فصل و میانه فصل به طول فصل افزایش دهیم و مشکلات باشگاه‌ها را رصد کنیم. همچنین از دیگر برنامه‌های‌مان این است که استراتژی را برای لیگ یک، فوتسال، فوتبال ساحلی و بانوان مطابق با بودجه‌های هر تیم و هر رده اعلام کنیم تا حداقل نیازها مخصوصاً برای لیگ‌های بانوان برطرف شود. از همین رو به حمایت سازمان لیگ و ارگان‌های بین‌المللی نیاز داریم و راهکارهای اجرای برنامه‌های خود را بررسی می‌کنیم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.