تاریخ: ۲۰:۵۷ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
هدیه بزرگ ترامپ به داعش

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پارس نیوز، جک استراو در این یادداشت که در روزنامه گاردین منتشر شد، نوشت: «دیک چنی» و من هرگز یا یکدیگر رفیق نبودیم. او همواره من را به چشم مظنون نگاه می کرد. حتی در جریان دیداری که یک بار در کاخ سفید داشتیم او یک بار […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پارس نیوز،

جک استراو در این یادداشت که در روزنامه گاردین منتشر شد، نوشت: «دیک چنی» و من هرگز یا یکدیگر رفیق نبودیم. او همواره من را به چشم مظنون نگاه می کرد. حتی در جریان دیداری که یک بار در کاخ سفید داشتیم او یک بار به من هشدار داد که این جلسه محرمانه است؛ من بلافاصله این مساله را به خبرنگاران منتقل کردم.

 

اما او یک بار در گفت وگو با یک شبکه رادیویی در سال ۲۰۱۵ بیان داشت: اینکه ما به یک باره بگوییم دیگر پذیرای مسلمانان نیستم و کل منطقه را [از ورود به خاک آمریکا] منع می کنیم؛ مغایر باورها و اعتقادات ما خواهد بود. منظورم این است که آزادی دینی بخش مهمی را از تاریخ و عقبه ما را تشکیل می دهد.

 

استراو ادامه داد: دیک چنی کاملا حق دارد اعلام کند که اظهارات تهدید آمیز دونالد ترامپ که اکنون به واقعیت پیوسته در خصوص منع ورود مسلمانان از هفت کشور اسلامی به خاک آمریکا اشتباه بوده و هست. این اقدامی غیر اخلاقی است.

این مطلبو از دست ندید!  یک بهله پرنده شکاری سارگپه در طبیعت خوی رهاسازی گردید

 

وزیر خارجه پیشین انگلیس نوشت: دستور اجرائی هفته گذشته دونالد ترامپ، برای طرفداران گروه داعش به منزله پذیرش دعاهای آنهاست. افراطی های بی رحم، با این تعبیر که مسلمانان در جوامع غربی به حاشیه رانده شده اند، از ساده لوحی افراد آسیب پذیر سوء استفاده کرده؛ در ابتدا آنها را نسبت به جامعه بیگانه می کنند و سپس به سمت تنفر علیه ارزش هایی که برای ما در غرب مهم هستند سوق می دهند.

 

وی افزود: ترامپ با این دستورش به آنها یک هدیه بزرگ داده است.

 

استراو اضافه کرد: علاوه بر آن، فهرست احمقانه ی کشورهایی است که در آن نام عربستان سعودی، عامل اصلی حملات ۱۱ سپتامبر وجود ندارد.