گروه: بلیط
تاریخ: ۱۶:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
نیم بها شدن بلیت سینما؛ افزایش بیننده یا کاهش درآمد سینما داران

چند سالی هست که برای رونق گیشه سینما‌ها، روز‌های سه شنبه بلیت‌ها نیم بها به فروش می‌رسد، سوژه ای که موجب گردید از بیست و هشتم مهر ماه سال کنونی شورای عالی اکران برای استقبال مخاطب های بلیت‌های روز شنبه را هم نیم بها کند، گرچه این قانون در سینما‌های تهران به طور پایلوت در […]

چند سالی هست که برای رونق گیشه سینما‌ها، روز‌های سه شنبه بلیت‌ها نیم بها به فروش می‌رسد، سوژه ای که موجب گردید از بیست و هشتم مهر ماه سال کنونی شورای عالی اکران برای استقبال مخاطب های بلیت‌های روز شنبه را هم نیم بها کند، گرچه این قانون در سینما‌های تهران به طور پایلوت در حال اجراست، اما هنوز در قزوین اجرایی نشده هست.

نیم بها شدن بلیت سینما‌ها در روز شنبه واکنش‌های متفاوتی در بین علاقمندان به هنرهفتم و گردانندگان این هنر در قزوین داشته هست.
اسکندری نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در  در صحبت با  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین؛

نرخ بلیت در سینما‌های قزوین هشت هزار تومان هست که سه شنبه‌ها نیم بها به فروش می‌رسد، این تصمیم با استقبال مخاطب های روبه روشده و توانسته صندلی‌های تهی سینما‌ها را در روز سه شنبه پر کند.

آقای محمد بیگی که یکی از علاقمندان به هنر هفتم هست می‌گوید: به سبب مشکلات مالی اهتمام می‌کند روز‌های سه شنبه که بلیت نیم بهاست به سینما برود.

این مطلبو از دست ندید!  فتاحی: بلیت ذوب آهن را به پرسپولیسی‌ها فروختند

او می‌گوید: اگر شنبه‌ها هم بلیت نیم بها گردد برای او و سایر مخاطب های امکان دیدن فیلم‌ها زیادتر فراهم می‌شود.

او می‌گوید: اگر دو روز در هفته بلیت‌ها نیم بها به فروش برسد آن‌ها هم زیادتر به سینما می‌روند.

از طرف دیگر سینماداران می‌گویند: سه شنبه‌ها حال گیشه سینما‌ها خوب هست و خیلی از مخاطب های بلیت هارا به طور اینترنتی پیش خرید می‌کنند.

بصیری مدیر سینما مهتاب قزوین می‌گوید: نیم بها شدن بلیت سینما‌ها در سه شنبه کافی هست چراکه زیادتر شدن آن موجب کاهش درآمد سینما و افزایش استهلاک آن می‌شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برای بعضی از ارگان‌های اجرایی طرف قرارداد با این سینما، بلیت نیم بها به فروش می‌رسد و این خود موجب کاهش درآمد سینما شده هست.