تاریخ: ۲۰:۳۸ :: ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
نکات رزرو امن هتل به صورت اینترنتی

نکات رزرو امن هتل به صورت اینترنتی   امنیت در خرید اینترنتی از ابتدای به وجود آمدن این موضوع در فضای اینترنت همیشه یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های حاضرین در این عرصه بوده و هست. هر نوع خرید اینترنتی اعم از خرید کالا، پوشاک، خدمات، رزرو هتل، خرید بلیط و … راحتی و آسایش را با […]

نکات رزرو امن هتل به صورت اینترنتی

 

امنیت در خرید اینترنتی از ابتدای به وجود آمدن این موضوع در فضای اینترنت همیشه یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های حاضرین در این عرصه بوده و هست. هر نوع خرید اینترنتی اعم از خرید کالا، پوشاک، خدمات، رزرو هتل، خرید بلیط و … راحتی و آسایش را با خود به همراه دارد چرا که لازم نیست شما مثلا برای رزرو هتل سختی تماس با هتل، چک کردن موجود بودن اتاق در تاریخ سفر شما، رزرو تلفنی، پرداخت هزینه رزرو و … را با خود همراه کنید و تنها با چند کلیک به هدف نهایی خود می‌رسید، اما قبول داریم که این موضوع ساده با چالش‌هایی هم مواجه است.

این چالش‌ها در خرید کالا و پوشاک به نسبت بیش‌تر از انواع دیگر خرید اینترنتی است، اصل بودن کالا، یکسان بودن کالای خریداری شده با کالایی که تحویل می‌گیریم، پشتیبانی فروش خوب، جنش پوشاکی که اینترنتی خریده‌ایم و هزاران دلهره و اضطراب دیگر. اما این دغدغه‌ها در خرید بلیط قطار یا هواپیما، رزرو اینترنتی هتل، درخواست خدمات و برخی دیگر کم‌تر هست، ولی باز هم وجود دارد.

همیشه آگاهی کامل و دانش در حوزه‌های مختلف، راه‌گشا خواهد بود تا بتوان در آن مسیر محکم‌تر قدم برداشت و دغدغه‌ها را کاهش داد، خواندن این مقاله احتمالا بیش‌تر بیم و ترس‌های شما در این باره را از بین خواهد برد یا اگر با وسواس به خرید اینترنتی نگاه می‌کنید، حداقل ترس شما از مواجه شدن با این موضوع را کم خواهد کرد.

هدف اصلی این پست آشنا شدن با روش‌های رزرو هتل از طریق اینترنت و از همه مهم‌تر به صورت امن است.

راه حل اول: خرید از فروشندگان معتبر

همان‌طور که در خریدهای حضوری‌تان ابتدا به سراغ فروشنده‌های آشنا و مغازه‌های معتبر و به نام می‌روید، در خرید اینترنتی هم همین‌طور است. برخی از فروشندگان در فضای مجازی از اعتبار خوبی برخوردار هستند، مشهورترند، شما قبلا نام آن‌ها را شنیده‌اید، دوستان شما از خریدشان از این فروشندگان برای شما گفته‌اند و …! قاعدتا اولین گام برای رزرو هتل این است که به سراغ این سایت‌ها و فروشندگان بروید.

 

 

راه حل دوم: بازدید از وب سایت فروشنده

این روزها نمادها و گواهی‌های بسیاری برای شناسایی اعتبار وب سایتی که از آن بازدید می‌کنید و به آن مراجعه کرده‌اید وجود دارد، کافیست این نمادها را بشناسید و از اصل بودن آن‌ها مطمئن شوید. به قسمت انتهایی صفحه خانه سایت بروید؛ نماد اعتماد الکترونیکی، نماد رسانه‌های دیجیتال، گواهینامه ارائه خدمات مربوطه، گواهی عضویت در صنف یا اتحادیه مربوط به خدمتی که می‌خواهید را می‌بینید؟

این نمادها و گواهی‌ها خیال شما را از بابت معتبر بودن سایت احتمالا تا این‌جا راحت کرده است، باید بدانید گرفتن هر کدام از این نمادها نیاز به ارائه اسناد و مدارک معتبر آن فروشنده دارد و در نهایت این نمادها از طریق مراجع و نهادهای قانونی کشور صادر می‌شود و نشان می‌دهد شما می‌توانید با آسایش خاطر از این سایت و فروشنده خدماتی که می‌خواهید را دریافت کنید. جاباما به دلیل داشتن تیم پشتیبانی ۲۴ ساعته، مرجعی قابل اعتماد برای رزرو اینترنتی هتل است. پس وارد جاباما شوید و با آسودگی هتلی که می‌خواهید را رزرو کنید. آدرس سایت جاباما https://www.jabama.com/  می باشد.

این مطلبو از دست ندید!  سقوط جنگنده اف-۱۶ در فرانسه

یک نشانه دیگر هم که می‌تواند به راحتی خیال شما در رزرو هتل کمک کند، آدرس سایت است. اگر ابتدای لینک سایت با https شروع می‌شود بدانید که این سایت امن است.

راه حل سوم: همه چیز فراتر از انتظار

اگر با تبلیغی مواجه شدید که شرایطی را ذکر می‌کند که همه چیز فراتر از انتظار شماست، مراقب باشید. هیچ گربه‌ای محض رضای خدا موش نمی‌گیرد. با احتیاط قدم بردارید. ابتدا به سایت فروشنده مراجعه کنید و مراحل راه حل دوم را یک بار از سر بگیرید. تحقیق کنید که آیا کسی از خدمات ارائه شده در این تبلیغ استفاده کرده یا خیر؟ اما باز هم اگر همه شرایط بیش از حد واقعی، عالی به نظر برسد باید مشکوک باشید.

راه حل چهارم: راه ارتباطی با فروشنده را بیابید

در سایت فروشنده دنبال راه‌های ارتباطی در دنیای واقعی با آن‌ها باشید. مطمئن شوید راهی برای شما در نظر گرفته‌اند. شماره تلفن، آدرس و اطلاعات شرکت را به دست آورید. شاید لازم باشد اگر برای اولین بار است که از این فروشنده اینترنتی خرید می‌کنید و در حال رزرو هتل هستید، با او تماس بگیرید و از حضور آن‌ها آسوده خاطر شوید.

برای مثال در این صفحه از سایت جاباما که مخصوص رزرو هتل در یزد می باشد، اطلاعات تماس را به صورت کامل مشاهده می کنید.

راه حل پنجم: سلامت درگاه پرداخت اینترنتی

یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین قسمت‌های همه خریدهای اینترنتی از جمله رزرو هتل، سالم بودن درگاه پرداخت اینترنتی است. به درست بودن ظاهر صفحه پرداخت اکتفا نکنید. لینک این صفحه می‌بایست مثل لینک خود وب سایت فروشنده اینترنتی اصالت داشته و امن باشد. دقت کنید که نوشتار این لینک صحیح باشد، حرف اضافه یا کلمه‌ای که به اشتباه حروفش جابه‌جا نوشته شده‌اند در لینک نباشد و حتما حتما لینک با https شروع شده باشد.

این درگاه می‌بایست متعلق به یکی از بانک‌ها یا درگاه‌های شتاب رسمی کشور مانند شاپرک یا سداد باشد.

 

با در نظر گرفتن این مراحل می‌توانید حدودا صد درصد خیال‌تان آسوده باشد که می‌توانید با امنیت کامل هتل مورد نظر خود را رزرو کنید و از سفر خود لذت ببرید.

برچسب ها: ,