گروه: حوادث
تاریخ: ۰:۰۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

یک نویسنده صهیونیست تأکید کرد اسرائیل بیشترین استفاده و نفع را از ناآرامی در ایران می برد.به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پایگاه خبری عربی ۲۱، اورایم گانور تأکید کرد: اسرائیل پیروز کلیدی ناآرامی در ایران هست زیرا طبق بلند پروازی های شیمون پرز (رئیس سابق اسرائیل) درصورت برتری معترضان در ایران و […]

یک نویسنده صهیونیست تأکید کرد اسرائیل بیشترین استفاده و نفع را از ناآرامی در ایران می برد.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پایگاه خبری عربی ۲۱، اورایم گانور تأکید کرد: اسرائیل پیروز کلیدی ناآرامی در ایران هست زیرا طبق بلند پروازی های شیمون پرز (رئیس سابق اسرائیل) درصورت برتری معترضان در ایران و مبدل اعتراضات به انقلاب، خاورمیانه تازه ای بوجود خواهد آورد.
وی مدعی شد: اعتراض هایی که در ایران رخ داده، امید و بشارت بزرگی به اسرائیل به طور مخصوص هست. تظاهرات معترضان در ایران یادآور شروع واقعه ی سوریه هست که این کشور را نابود و ویران کرد. با عوض شدن در ایران عوض شدن در لبنان هم که در سال های موخر توسط حزب الله به عنوان بازوی اجرایی ایران در منطقه دور نگه داشته شده، شروع می گردد.
گانور در مورد یمن نیز درج کرد: حوثی ها به عنوان شاخه رژیم ایران ۳ سال هست که به وسیله پشتیبانی تهران بر یمن سیطره یافته و طبق دستورات ایران بر علیه عربستان فعالیت می کنند که با سقوط ایران، حوثی ها نیز مرجع قدرت خود را از دست می دهند.
در صورت سقوط رژیم ایران، جنبش های حماس و جهاد اسلامی و سازمان های کوچک دیگر که در نوار غزه فعالیت و تحت پشتیبانی ایران می باشند نیز مساعدت ایران را از دست خواهند داد.» » این علاوه بر این توان دارد بستگی به حکومت ترکیه هم باشد که به سبب منفعت های مشترک جدیدا با ایران هم پیمان شده اند.
وی در ادامه رویابافی اضافه کرد: با برتری مخالفان، مساله اتمی ایران که امنیت اسرائیل را به خطر می انداخت نیز مرتفع می گردد و حزب الله، حماس و جهاد اسلامی بدون حمایت کننده باقی خواهند ماند و فلسطینی ها نیز ملزم به سازش می گردند.
نویسنده صهیونیست در پایان درج کرد: برتری مخالفان در ایران رؤیای شیمون پرز طراح برنامه اتمی اسرائیل در ایجاد خاورمیانه جدید را پژوهشگر خواهد ساخت.
اما درعین حال، آنالیز این نویسنده صهیونیست نشان می دهد که اغتشاشات موخر برخلاف بعضی آنالیزهای عناصر فتنه گر، طراحی صهیونیسم مسیحی برای عوض شدن نقشه خاورمیانه هست.