گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۶:۵۰ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
نوشیدنی بی مثل زمستانی + طرز تهیه

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ، سال‌ها طول کشید تا توانستم خوب ترین طرز تهیه اگ ناگ (eggnog یا همان معجون تخم مرغ) را بدست بیاورم. به من می‌رسد، می‌پرسد این معجون خوشمزه را چگونه درست کردی و یا ازکجا خریدی. من بخاطر تندرستی و بی زیان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ، سال‌ها طول کشید تا توانستم خوب ترین طرز تهیه اگ ناگ (eggnog یا همان معجون تخم مرغ) را بدست بیاورم. به من می‌رسد، می‌پرسد این معجون خوشمزه را چگونه درست کردی و یا ازکجا خریدی. من بخاطر تندرستی و بی زیان بودن آن، اگ ناگ درست می‌کنم.

نوشیدنی بی مثل زمستانی + طرز تهیه

بیشتربخوانید: چیز کیک یخچالی با ژله و بیسکوییت + طرز تهیه

درست کردن اگ ناگ کمی زحمت داشته، ولی اعتبار نتیجه را دارد و پس از خوردن آن، دیگر هیچگاه این معجون را از بیرون نخواهید خرید. زمان تهیه‌ی اگ ناگ، ۲۰ دقیقه و زمان پخت آن، ۸ دقیقه هست. معجون تخم مرغ، پس از ۶ ساعت و ۲۸ دقیقه، آماده‌ی سرو می باشد. با ما همراه باشید تا طرز تهیه‌ی این اگ ناگ خوشمزه را بیاموزید.

مواد لازم برای تهیه‌ی اگ ناگ

* شیر: ۴ پیمانه
* میخک کامل: ۵ دانه
* وانیل تازه: ½ قاشق چای خوری
* دارچین: ۱ قاشق چای خوری
* زرده تخم مرغ: ۱۲ عدد
* شکر: ۱، ½ پیمانه
* خامه کم کالری: ۴ پیمانه
* عصاره وانیل: ۲ قاشق چای خوری
* جوزهندی: ½ قاشق چای خوری

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه بستنی سنتیِ خانگی

طرز تهیه‌ی اگ ناگ

۱. ۱. برای تهیه‌ی اگ ناگ، اول شیر و میخک را بهمراه نصف قاشق چای خوری وانیل تازه و دارچین، در یک ماهی تابه که از پیش، داغ کرده‌‎اید، می‌ریزیم.

۲. پس از آن به مدت پنج دقیقه مجال می‌دهیم تا مخلوط با شیر به آرامی جوش بیاید. ۲. حال در یک کاسه بزرگ، تخم مرغ‌ها و شکر را می‎ریزیم و آنقدر هم می‌زنیم تا پفکی گردد.

۳. پس از آن مخلوط شیر را به آرامی داخل تخم مرغ‌ها ریخته و همان طور که آن را می‌ریزیم، هم می‌زنیم تا تماما ترکیب گردد. پس از آن ترکیب را روی شعله‌ی کم، به مدت سه دقیقه قرار دهید تا تماما بپزد و غلیظ گردد.

۴.

مرجع: مجله قرمز