تاریخ: ۱۹:۳۸ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
نماینده مردم دامغان در مجلس: اعطای تسهیلات به شهرهای تاریخی کشور «عادلانه» باشد

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، ابوالفضل حسن بیکی بعدازظهر امروز در نشستی با معاون پارلمانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور که در سالن اجتماعات فرمانداری دامغان برگزار شد اظهار داشت: دامغان از شهرستان‌های تاریخی کشور محسوب می‌شود؛ چراکه از قدمتی هفت‌هزارساله برخوردار […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، ابوالفضل حسن بیکی بعدازظهر امروز در نشستی با معاون پارلمانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور که در سالن اجتماعات فرمانداری دامغان برگزار شد اظهار داشت: دامغان از شهرستان‌های تاریخی کشور محسوب می‌شود؛ چراکه از قدمتی هفت‌هزارساله برخوردار است.

وی بر لزوم رعایت اصل عدالت در توزیع اعتبارات و تخصیص تسهیلات به شهرهای تاریخی کشور تأکید کرد و گفت: در این میان دامغان نیز باید به‌صورت ویژه موردتوجه قرار گیرد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی به قدرت تاریخی و تنوع آثار تاریخی شهرستان دامغان اشاره کرد و برخورداری این شهرستان از سه هزار اثر تاریخی را بسیار بی‌نظیر دانست.

حسن بیکی به جذابیت‌های گردشگری دامغان اشاره کرد و گفت: تنوع اقلیمی موجود در دامغان که هم برخوردار از اقلیم کوهستانی و سردسیر است و‌هم از جنگل و نعمت کویر برخوردار سبب شده است جذابیت‌های گردشگری آن را دوچندان کند.

این مطلبو از دست ندید!  چرچیل‌های شاهنامه چه کسانی بودند؟

فرماندار دامغان نیز در این جلسه به تخصیص اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی به مجموعه چشمه‌علی و اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی به تپه حصار در پی سفر سال گذشته ریاست‌جمهور به استان سمنان اشاره کرد.

صنعت گردشگری ‌مزیت‌های اقتصادی قابل‌توجهی داردتوسعه گردشگری متناسب با ظرفیت‌های کرمان نیست‌شهردار تبریز: گردشگری محوری مهم برای کسب درآمد در شهرهای تاریخی است

علی‌اصغر مجد با اشاره به توجه دولت به موضوع گردشگری خاطرنشان کرد: اعتباری ۱۵ میلیارد ریالی نیز برای تپه حصار دامغان در سال آینده در نظر گرفته‌شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: با تخصیص اعتبارات لازم به بناهای تاریخی شاهد پیشرفت و درخشش روزافزون دامغان در حوزه صنعت گردشگری باشیم.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم، شهرستان دامغان دارای ۶۰ ارگ و قلعه است و ۱۳۲ اثر ثبت‌شده در زمره آثار ملی و یک اثر ثبت‌شده در فهرست آثار جهانی دارد.