تاریخ: ۹:۴۵ :: ۱۳۹۶/۰۸/۳۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پایگاه خبری «بوابة العین» امارات؛ نوره کعبی، وزیر فرهنگ و پیشرفت دانش امارات با اظهار این مطلب گفت: این نمایشگاه در پشتیبانی از میراث فرهنگی و ارج نهادن به اعتبار تاریخی و فرهنگی این اثر صورت گرفت.   گفتنی هست، پلت فرم دیجیتال نسخه خطی قرآن بیرمنگام که […]

نمایش نسخه خطی بیرمنگام در ابوظبی به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پایگاه خبری «بوابة العین» امارات؛ نوره کعبی، وزیر فرهنگ و پیشرفت دانش امارات با اظهار این مطلب گفت: این نمایشگاه در پشتیبانی از میراث فرهنگی و ارج نهادن به اعتبار تاریخی و فرهنگی این اثر صورت گرفت.

 
 گفتنی هست، پلت فرم دیجیتال نسخه خطی قرآن بیرمنگام که از روی نسخه کلیدی تامین شده هست، قبل از این در سی وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه امارات که ۱۰ تا ۲۰ آبان ماه برگزار گردید، در فراروی نگاه عموم جای گرفت.
قرآن بیرمنگام
در تیرماه سال ۹۴، چند برگ از یک نسخه زیاد قدیمی قرآن که به مدعای پژوهشگران دانشگاه بیرمنگام محتمل هست قدیمی ترین نسخه خطی قرآن باشد، در این دانشگاه کشف گردید.
بر اساس شیوه تاریخ گذاری رادیوکربن، قدمت این نسخه دست کم ۱۳۷۰ سال برآورد زده شده که آن را در میان قدیمی ترین نسخه های موجود قرآن قرار می دهد.
اما آخرین تاریخ احتمالی که برای نسخه قرآن دانشگاه بیرمنگام در نظر گرفته شده (سال ۶۴۵ میلادی) هست که آن را در تعداد قدیمی ترین نسخه های قرآن قرار می دهد.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت «مِشه سویی» در دامنه کوه اسپیناس