تاریخ: ۱۵:۳۹ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نمایش شهاب سنگ ها در موزه خلیج فارس

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، نمایشگاه «گنجینه سنگ» دربردارنده مجموعه سنگ‌های برادرهای اردانی و آثار حجمی شایا شهرستانی در مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش به نمایش در آمده هست. تعداد سنگ‌های عرضه شده در مجموعه محمدعلی و محمدرضا اردانی، ۹۶ نوع سنگ در ۴ گروه قیمتی، […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، نمایشگاه «گنجینه سنگ» دربردارنده مجموعه سنگ‌های برادرهای اردانی و آثار حجمی شایا شهرستانی در مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش به نمایش در آمده هست.

تعداد سنگ‌های عرضه شده در مجموعه محمدعلی و محمدرضا اردانی، ۹۶ نوع سنگ در ۴ گروه قیمتی، نیمه قیمتی، شهاب و مشکوک به قیمتی و مجموعه آثار حجمی شایا شهرستانی نیز دربردارنده ۵ قطعه هست.

 

 

منصور آزادکام مدیر و هنرگردان مجموعه هنری و موزه خلیج فارس در مورد این نمایشگاه گفت: در بهار ۹۷ و وقتی که برای کاری در یزد بودم، در قسمتی از مجموعه کارخانه جنوب، موزه خودروهای تاریخی و دست‌ساز یزد را نگاه کردم که به همت برادرهای اردانی سازمان یافته بود. طی صحبت‌هایی که با این دو مجموعه‌دار داشتم متوجه گردیدم دو کلکسیون دیگر دربردارنده سنگ و رادیو و گرامافون هم دارند که طی رایزنی‌هایی مقدمات برگزاری این نمایشگاه را فراهم کردیم.

این مطلبو از دست ندید!  بیش از ۲ هزار نفر از نیرو‌های انتظامی در روز طبیعت کنار مردم هستند/ امنیت و آرامش مسافران بر عهده ماست

آزادکام یکی از محورهای این نمایشگاه را نمایش المانی به‌عنوان سنگ با بیانی آسان و در قالبی نو و اجتناب از رفتن به سمت نگاهی تنها علمی و معدنی و زمین شناسانه قرائت کرد و گفت: هم‌چنین برخورداری از نگاهی هنرمندانه به طبیعت و تبلور آن در اندیشه‌های هنرمندان مورد تاکید بود. در همین راستا از شایا شهرستانی هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز با سابقه‌ای که مالک سبک و سیاق تماما شخصی و نگاهی تماما آوانگارد بوده و با مبحث سنگ چالش‌های بزرگی داشته دعوت نمودیم.

او یادآور گردید: نتیجه چالش‌های این هنرمند، مجموعه‌ای پنج قطعه‌ای با مصالح فایبرگلاس هست که در نوع خود بی‌نظیر یا کم‌نظیر به شمار می‌رود.