تاریخ: ۱۵:۳۹ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نمایش شهاب سنگ ها در موزه خلیج فارس

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، نمایشگاه «گنجینه سنگ» دربردارنده مجموعه سنگ‌های برادرهای اردانی و آثار حجمی شایا شهرستانی در مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش به نمایش در آمده هست. تعداد سنگ‌های عرضه شده در مجموعه محمدعلی و محمدرضا اردانی، ۹۶ نوع سنگ در ۴ گروه قیمتی، […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، نمایشگاه «گنجینه سنگ» دربردارنده مجموعه سنگ‌های برادرهای اردانی و آثار حجمی شایا شهرستانی در مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش به نمایش در آمده هست.

تعداد سنگ‌های عرضه شده در مجموعه محمدعلی و محمدرضا اردانی، ۹۶ نوع سنگ در ۴ گروه قیمتی، نیمه قیمتی، شهاب و مشکوک به قیمتی و مجموعه آثار حجمی شایا شهرستانی نیز دربردارنده ۵ قطعه هست.

 

 

منصور آزادکام مدیر و هنرگردان مجموعه هنری و موزه خلیج فارس در مورد این نمایشگاه گفت: در بهار ۹۷ و وقتی که برای کاری در یزد بودم، در قسمتی از مجموعه کارخانه جنوب، موزه خودروهای تاریخی و دست‌ساز یزد را نگاه کردم که به همت برادرهای اردانی سازمان یافته بود. طی صحبت‌هایی که با این دو مجموعه‌دار داشتم متوجه گردیدم دو کلکسیون دیگر دربردارنده سنگ و رادیو و گرامافون هم دارند که طی رایزنی‌هایی مقدمات برگزاری این نمایشگاه را فراهم کردیم.

این مطلبو از دست ندید!  نجات یک بهله پرنده شکاری از مرگ توسط معلم دلسوز

آزادکام یکی از محورهای این نمایشگاه را نمایش المانی به‌عنوان سنگ با بیانی آسان و در قالبی نو و اجتناب از رفتن به سمت نگاهی تنها علمی و معدنی و زمین شناسانه قرائت کرد و گفت: هم‌چنین برخورداری از نگاهی هنرمندانه به طبیعت و تبلور آن در اندیشه‌های هنرمندان مورد تاکید بود. در همین راستا از شایا شهرستانی هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز با سابقه‌ای که مالک سبک و سیاق تماما شخصی و نگاهی تماما آوانگارد بوده و با مبحث سنگ چالش‌های بزرگی داشته دعوت نمودیم.

او یادآور گردید: نتیجه چالش‌های این هنرمند، مجموعه‌ای پنج قطعه‌ای با مصالح فایبرگلاس هست که در نوع خود بی‌نظیر یا کم‌نظیر به شمار می‌رود.