تاریخ: ۱۷:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
نمایشگاه پیوند آدم و طبیعت، خلاقیت در نمایش هنر

یوسف حسینیون، هنرمند و طراح در گفتگوی مخصوص با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد گفت: چوب‌های درختان احساس دارند آن‌ها نقاشی خداوند هستند، همه طرح‌ها و نقش‌های روی چوب‌ها هدفمند آفریده شده و گویای مضامین با اهمیت آیات الهی ست. وی برپایی این نمایشگاه دائمی را در زمینه نشان دادن زیبایی‌های خلقت دانست و […]

نمایشگاه پیوند آدم و طبیعت، خلاقیت در نمایش هنریوسف حسینیون، هنرمند و طراح در گفتگوی مخصوص با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد گفت: چوب‌های درختان احساس دارند آن‌ها نقاشی خداوند هستند، همه طرح‌ها و نقش‌های روی چوب‌ها هدفمند آفریده شده و گویای مضامین با اهمیت آیات الهی ست.

وی برپایی این نمایشگاه دائمی را در زمینه نشان دادن زیبایی‌های خلقت دانست و اضافه کرد: آثار به نمایش گذاشته شده در این محل از چوب‌های بلااستفاده تهیه گردیده که برای سوزاندن و تهیه ذغال بوده، اما من از ان‌ها برای خلق آثارم بهره می‌گیرم.
حسینیون تشخیص انتخاب چوب‌ها را مشروط به نوع نگاه‌ها دانست و دنبال کرد: نگاه، رمز شناخت این هنر هست این نگاه متمایز ما به چوب هست که بدانیم چه استفاده‌ای از هنر طراحی روی چوب می‌شود.

وی اضافه کرد: قدر هنر‌های بومی خود را بدانیم هنرمندان نباید به هنرشان تک بعدی ببینند و این امر احتیاج به ایجاد داعیه به هنرمندان دارد و با کمک به آن‌ها با دادن طرح‌هایی که هنر آن‌ها را ماندگارتر کند، می‌توانیم به این با اهمیت برسیم.
حسینیون با اشاره به استفاده چند بعدی از هنر‌های مختلف، گفت: با استفاده از علم امروز می‌توانیم از هنر‌های تلفیقی برای نشان دادن هنر اصیل خود استفاده نماییم.
وی دنبال کرد: هنر ایرانی‌ها در هرجای دنیا که باشد با برند ایران به فروش رسیده می‌شود، چون هیچ هنر دیگری به هنر اصیل ایران نمی‌رسد مثل هنر فرشبافی، بنابراین ما با شناسنامه دار کردن هنر خود می‌توانیم هنرمان را در سراسر دنیا با برند خودمان به مردم جهان ارائه کنیم.
گفتنی هست؛ نمایشگاه دائمی پیوند آدم و طبیعت واقع در اول جاده شاندیز، روبری خیابان مدرس ۱۱ خیابان درخت بید، جنب تالار هماست.

این مطلبو از دست ندید!  آشنا: حفاظت از طبیعت، کارِ کاسبان نیست