تاریخ: ۱:۴۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجموعه ای از نقاشی‌خط‌های مهناز مرادی، کارشناس گرافیک و دارای مدرک ممتاز خط نستعليق و شکسته نستعلیق از انجمن خوشنویسان ایران با حضور خوشنویسان و هنرمندان در فرهنگسرای فردوس بازنمایی گردید. طبق این گزارش، آثار نمایشگاه رازها و نگاره ها با […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجموعه ای از نقاشی‌خط‌های مهناز مرادی، کارشناس گرافیک و دارای مدرک ممتاز خط نستعليق و شکسته نستعلیق از انجمن خوشنویسان ایران با حضور خوشنویسان و هنرمندان در فرهنگسرای فردوس بازنمایی گردید.

طبق این گزارش، آثار نمایشگاه رازها و نگاره ها با تکنیک ترکیب مواد و در قطع مربع و در اندازه ۳۰*۳۰ خلق شده اند.

 مهناز مرادی در مورد فعالیت های هنری خود در صحبت با خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از وقتی که نقاشی‌خط را با مدرس عظیم فلاح شروع کردم، دانسته های گرافیکی در رنگ گذاری، ترکیب و ایجاد فرم تابلوها مساعدت بسیاری به من کرد. البته این بدان مفهوم نیست که هر شخصی که گرافیست هست، توان دارد نقاشی‌خط هم کار کند؛ من همراه با گرافیک خوشنویسی هم بلد بودم. گرافیک پایه اقدامات من هست و تمامی آموخته هایم در خوشنویسی و گرافیک در خلق یک اثر در ذهنم تداعی شده و به کمکم می آید.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت چشم نواز و دیدنی در روستای مرزین + فیلم

  وی در مورد اندازه یکدست آثار گفت: این تابلوها آثار اولیه من در نقاشی‌خط هست. ۲،۳ فروش آثار هم تنها از این نظر حائز ارزش هست که دوست دارم آثار من در همه جا پخش گردد.

این هنرمند جوان علاقه مندی به نقاشی‌خط را عامل کلیدی پیشرفت در این رشته دانست و عنوان نمود: برای رشد و درخشش در عرصه نقاشی‌خط، مشابه دیگر رشته ها علاقه مندی شرط اول هست. یکی از برنامه ها و اغراض های ابدی ام در این رشته اکتساب مقام در جشنواره، شرکت در نمایشگاه ها و علاوه بر این برپایی ورکشاپ های مکرر هست و نمایشگاه بعدی من همراه با آثار نو، تکنیک های حرفه ای و هدف خاص برگزار خواهد گردید.

گفتنی هست؛ نمایشگاه رازها و نگاره ها تا ۳ بهمن ماه در گالری شماره ۲ فرهنگسرای فردوس برقرار و بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد هست.