تاریخ: ۲۰:۳۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
نمایشگاه تصویرسازی علما و شهدای مدافع حرم در بروجرد دایر شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از بروجرد، به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، نمایشگاه تصویرسازی علما و شهدای مدافع حرم در بیت حاج شیخ علی محمد نجفی بروجردی در شهرستان بروجرد دایر شد. مسؤول کانون بسیج هنرمندان بروجرد با اعلام این خبر به خبرنگار فارس گفت: در […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از بروجرد، به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، نمایشگاه تصویرسازی علما و شهدای مدافع حرم در بیت حاج شیخ علی محمد نجفی بروجردی در شهرستان بروجرد دایر شد.

مسؤول کانون بسیج هنرمندان بروجرد با اعلام این خبر به خبرنگار فارس گفت: در این نمایشگاه ۲۵ اثر از محمد مهدی دارابی یکی از هنرمندان و طلاب جوان شهرستان بروجرد به نمایش در آمده است.

سعید صفایی با اشاره به اینکه آثار ارایه شده در این نمایشگاه با استفاده تکنیک سیاه قلم به تصویر کشیده شده‎اند، گفت: این هنرمند تصاویری از علمای برجسته شهرستان بروجرد از جمله آیت‎الله بروجردی(ره)، آیت‎الله غلامرضا مولانای بروجردی و آیت‎الله صاحب زمانی را به نمایش گذاشته است.

وی خاطر‌نشان کرد: همچنین تصاویری از شهدای مدافع حرم از جمله شهیدان ماشاالله شمسه از بروجرد، حجت‎الاسلام محمد مهدی مالامیری نخستین روحانی شهید مدافع حرم، عبدالمهدی کاظمی و سردار همدانی در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

مسؤول کانون بسیج هنرمندان بروجرد بیان کرد: این نمایشگاه که با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) برپا شده و تا ۱۵ بهمن‌ماه برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.

این مطلبو از دست ندید!  منهدم کردن گروه قاچاق چوب در خاش

صفایی افزود: آثار ارایه شده در این نمایشگاه نیز روز جمعه ۲۲ بهمن‌ماه در مصلی امام خمینی(ره) بروجرد نیز به نمایش گذاشته می‎شود، تا شهروندانی که موفق به بازدید این آثار نشده‎اند، در حاشیه برپایی نماز وحدت‎بخش جمعه و راهپیمایی ۲۲ بهمن آثار یاد شده را ملاحظه کنند.

وی تاکید کرد: نمایشگاه تصویرسازی علما و شهدای مدافع حرم فرصت بسیار مناسبی است، تا بار دیگر یاد و خاطره علمای برجسته شهرستان بروجرد و همچنین ایثار و از جان گذشتگی شهدای مدافع حرم از جمله شهید ماشالله شمسه گرامی داشته شود.

مسؤول کانون بسیج هنرمندان بروجرد اضافه کرد: از دیگر ویژگی‎های برپایی این نمایشگاه می‎توان به آشنا شدن قشر جوان و نوجوان با چهره‎ها، شخصیت‎ها و زندگی این بزرگان هر‌چه بیشتر آشنا شوند.

گفتنی است، با محور قرار گرفتن اجرای برنامه‎های فرهنگی در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در شهرستان بروجرد، برنامه‎های متعدد فرهنگی با محوریت و رویکرد آشنا کردن نسل جوان امروزی با دستاوردها و اهداف انقلاب اسلامی ایران از سوی ادارات و نهادهای مختلف اجرا می‎شود.