تاریخ: ۱۸:۱۶ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
نمايشگاه عكس‎های نيكی كريمی در باغ نگارستان

سومين نمایشگاه عکس های نيكي كريمي كارگردان، بازیگر و تهيه كننده سینمای ایران روز جمعه ٢٧ بهمن ماه در گالري اعتماد باغ نگارستان بازنمایی می‌شود. ‎‎نيكي كريمى كه پيش از اين دو نمایشگاه عکس از عکس های خود، يكي در گالري گلستان در ايران و ديگرى در گالري كورت يارد امارات به نمايش گذاشته تا […]

سومين نمایشگاه عکس های نيكي كريمي كارگردان، بازیگر و تهيه كننده سینمای ایران روز جمعه ٢٧ بهمن ماه در گالري اعتماد باغ نگارستان بازنمایی می‌شود.

‎‎نيكي كريمى كه پيش از اين دو نمایشگاه عکس از عکس های خود، يكي در گالري گلستان در ايران و ديگرى در گالري كورت يارد امارات به نمايش گذاشته تا امروز سبک‌های متفاوت عکاسی را تجربه کرده اما عکاسی از طبیعت در آثار او چشم گیرتر هست.

‎اولین نمایشگاه عکس هاي نيكي كريمي، با عنوان “افق ها” ‎اولین نمایشگاه عکس هاي نيكي كريمي، با عنوان “افق ها” در سال ٨٨ در گالری گلستان برگزار گردید که مجموعه ی تصاویر از سفری بوده که از کاشان و اصفهان آغاز گردید و تا لرستان و بعد هم از آن به طرف بندر انزلی و رشت تا لاهیجان و ماسوله ادامه داشت. طبیعت هایی بدون انسان، افق های وسیع و تپه ماهورهای چشم نواز. همان مجموعه بود که در سال ۱۳۸۹ در در گالری کورت یارد امارات نیز به نمایش گذاشته گردید.

به گفته او، عكاسي مجموعه ” گل مردگی” در سال نود و چهار آغاز شده و برای او فراز و نشیب بسياري داشته تا به عکس پایانی برسد: «این نخستین بار بود که از طبیعت و خیابان و دوربین روی دست به استودیو می رفتم و صحنه ها را می چیدم. مردن و به استعاره از آن، پژمردن جهانم را به هم زده بود چون که مرشد ابدی ام را از دست داده بودم و درگیر ذهنی به عکس کشیدن این فقدان بودم. همزمان خبر ها نابسامانی های خاورمیانه من را زیادتر به معنای نیستی و فقدان درگیر می کرد. همه این ها من را رساند به “گلمردگی”.»

اين نمايشگاه از روز جمعه ٢٧ بهمن در گالري اعتماد واقع در ميدان بهارستان خيابان دانشسرا، باغ نگارستان همه این ها من را رساند به “گلمردگی”.