تاریخ: ۱۷:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
نماز آدم را از گناه دور می کند

این مسئول با اشاره به آثار و برکات زیاد حول نماز، تصریح نمود: آثار و برکات زیادی در نماز نهفته هست که اگر آدم به این امر الهی توجه کند، نیازی نیست که به اشخاص تلنگری برای به جای آوردن نماز زده گردد.موسوی گفت: وظیفه تمام اشخاص هست که نماز را در میان مردم نهادینه […]

نماز آدم را از گناه دور می‌کند

این مسئول با اشاره به آثار و برکات زیاد حول نماز، تصریح نمود: آثار و برکات زیادی در نماز نهفته هست که اگر آدم به این امر الهی توجه کند، نیازی نیست که به اشخاص تلنگری برای به جای آوردن نماز زده گردد.
موسوی گفت: وظیفه تمام اشخاص هست که نماز را در میان مردم نهادینه کنند که اگر نماز در میان اشخاص به صورت صحیح نهادینه گردد هیچ فردی در مورد نماز کوتاهی نمی‌کند.
ریاست ستاد اقامه نماز البرز با اشاره به اینکه مهم‌ترین وسیله تقرب آدم به خدا نماز هست، افزود: گناه از عمده علل دور گردیدن و فاصله گرفتن آدم از خدا هست که گناه نتیجه غفلت آدم هست و غفلت از یاد خدا، باعث گناه می‌شود.
وی گفته بود: بازدارندگى از گناه جزئى از طبیعت نماز هست، از همین رو نماز هر چند سطحی و ناآگاهانه باشد، غیرممکن هست که هیچ گونه تأثیری در نمازگزار نداشته باشد.
این مسئول تصریح نمود: البته باید توجه داشت که نماز دارای مراتب هست؛ در نتیجه اثری که به صورت اقتضا بر آن مترتب می‌شود نیز دارای مراتب هست؛ یعنی نماز و جلوگیری از گناه، مثل دو کفه ترازو هستند، هر وقت نمازگزار در نماز خود زیادتر به یاد خدا بود، کمتر گناه مى‌‏کند، و هر جا یاد خدا در نماز ضعیف ‌شود، و نمازگزار از واقعیت یاد خدا منصرف گردد، دچار گناه مى‌‏شود.
وی در انتهاء با تاکید بر اینکه مسئولین باید در عمل ترویج دهنده نماز باشند، اضافه کرد: چنانچه امامن نماز، بخواهند هجمه‌های فرهنگی مقابله کنند باید اقامه نماز را جدی دریافت کنند چون که همان اندازه که نماز علت نزدیکی آدم به خدا می‌شود، همان اندازه آدم را از شیطان دور می‌‎کند و در حالتی که امروزه علی رغم فضای سایبری که فضایی تهدید کننده برای نسل حاضر هست، رابطه با نماز قوی گردد شیطان نمی‌تواند ایمان را از آدم بگیرد.
انتهای پیام

این مطلبو از دست ندید!  صفر تا صد نحوه شکایت از طریق "سامانه ثبت‌ شکایت مردمی از مدارس"