تاریخ: ۱۱:۵۴ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
نقض آتش بس در کشمیر دو کشته برجای گذاشت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش ،مرزبانان پاکستانی از شب گذشته در امتداد خط واقعی کنترل در مرز جامو و کشمیر با پاکستان اقدام به تیراندازی بدون دلیل به سوی مرزبانان هندی کردند.وزارت دفاع هند با اشاره به پاسخ مناسب توسط نیروهای هندی به آتشباری مرزی نیروهای پاکستانی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش ،مرزبانان پاکستانی از شب گذشته در امتداد خط واقعی کنترل در مرز جامو و کشمیر با پاکستان اقدام به تیراندازی بدون دلیل به سوی مرزبانان هندی کردند.
وزارت دفاع هند با اشاره به پاسخ مناسب توسط نیروهای هندی به آتشباری مرزی نیروهای پاکستانی اضافه شده است تیراندازی های پراکنده همچنان بین نیروهای مرزبانی هند و پاکستان در منطقه پونج ادامه دارد.
براساس گزارش های منتشر شده، نقض آتش بس توسط مرزبانان پاکستانی در ۱۰ روزپیش نیز در کشمیر باعث کشته شدن پنج نفر شده است.
در هفته های اخیر، نیروهای مرزی دو کشور تقریبا به صورت روزانه مواضع یکدیگر را در خط واقعی کنترل در کشمیر هدف قرار داده اند.
هند و پاکستان در سال ۲۰۰۳ میلادی توافق آتش بس در مرزهای جامو وکشمیر را امضا کردند.
خط کنترل به مرز بین المللی هند و پاکستان در ایالت جامو وکشمیر گفته می شود.
هند و پاکستان همواره یکدیگر را به نقض آتش بس در خط کنترل متهم می کنند.
بخشی از کشمیر درخاک هند و بخشی دیگر درخاک پاکستان قراردارد. هر دو کشور ادعای مالکیت بر تمام کشمیر را دارند و همین موضوع یکی ازعلل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام آباد از زمان استقلال پاکستان از هند در سال ۱۹۴۷میلادی تاکنون است.
آساق**۲۶۷*انتشار دهنده:احمدعلی خلیل نژاد

این مطلبو از دست ندید!  جوان ۲۰ ساله از پل عابرپیاده ای در اتوبان مدرس سقوط نمود