گروه: مسافرت
تاریخ: 23:00 :: 2019/08/13
نقص فنی «مرموز» هواپیمای وزیر خارجه آلمان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، برخی منابع خبری مدعی شده‌اند هواپیمای اختصاصی «هایکو ماس»، وزیر امور خارجه آلمان قبل از سفر به نیویورک در کمتر از ۲۴ ساعت دو بار با مشکلات فنی مواجه شده است. خبرگزاری اسپوتنیک روز سه‌شنبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از داده […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، برخی منابع خبری مدعی شده‌اند هواپیمای اختصاصی «هایکو ماس»، وزیر امور خارجه آلمان قبل از سفر به نیویورک در کمتر از ۲۴ ساعت دو بار با مشکلات فنی مواجه شده است.

خبرگزاری اسپوتنیک روز سه‌شنبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از داده وضعیت ناوگان هوایی آلمان در ماه‌های گذشته به دلیل بروز چند حادثه برای هواپیما‌های مقام‌های دولتی به سوژه خبری تبدیل شده است. اواخر سال گذشته، هواپیمای ایرباس «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان به دلیل نقص فنی پس از برخاستن از فرودگاه برلین در شهر کلن فرود آمد. برلین در آن زمان اعلام کرد درباره عمدی بودن نقص هواپیمای حامل مرکل تحقیق می‌کند.

اسپوتنیک نوشته به تازگی هم سفر هایکو ماس به نیویورک برای شرکت در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل بروز دو نقص فنی در هواپیما ظرف تنها چند ساعت با تأخیر انجام شده است. قبل از پرواز، مشاهده نقص در دریچه تخلیه یکی از بال‌های ایرباس ۳۲۱ باعث شد هواپیمای دیگری برای سفر هایکو ماس به نیویورک در نظر گرفته شود که این موضوع پرواز وی را برای ۳۰ دقیقه به تأخیر انداخت.

این مطلبو از دست ندید!  نمایی زیبا از طبیعت دریاچه زریوار مریوان

چند ساعت بعد، هنگام توقف هواپیما در «ریکیاویک»، پایتخت ایسلند برای سوخت‌گیری، مشاهده نقص دیگری در پنل سوخت هواپیما پرواز ماس را یکبار دیگر به تأخیر انداخت تا او دو ساعت دیرتر از زمان مقرر وارد فرودگاه جان اف کندی شود.

چند هفته پیش یک رسانه آلمانی با استناد به منابع ناشناس بروز مشکلات متعدد در هواپیما‌های مقام‌های دولت آلمان را «مرموز» توصیف کرده و ادعا کرده بود این نقائص ممکن است ناشی از اقدامات خرابکارانه یا حملات سایبری باشند.