گروه: زنان
تاریخ: ۲۱:۱۷ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
نقش بانوان در پیروزی و تداوم انقلاب تعیین کننده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، در اولین روز از دهه مبارک فجر، عصر سه شنبه مدیرکل دفتر بانوان و خانواده، مشاوران امور بانوان دستگاههای اجرایی و جمعی از بانوان فعال استان آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین دیدار کردند. آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، در اولین روز از دهه مبارک فجر، عصر سه شنبه مدیرکل دفتر بانوان و خانواده، مشاوران امور بانوان دستگاههای اجرایی و جمعی از بانوان فعال استان آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین دیدار کردند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این دیدار گفت: زن کانون آرامش، چشمه جوشانِ محبت و محور تحکیم خانواده محسوب می‌شود و همه وظیفه داریم این جایگاه ارزشمند را حفظ کنیم و به آن احترام بگذاریم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: باید جایگاه انسان را از نگاه دینی بشناسیم و نیازی نیست در این کار  سراغ مکاتب دیگر برویم چرا که خداوند ویژگی‌های انسانِ متعالی را به ما در اسلام بخوبی معرفی کرده است.

امام جمعه قزوین با بیان این‌که باید رسالت بانوان در راستای آن چیزی که خداوند برای آن‌ها مقرر کرده  شناسایی و در جامعه تشریح شود گفت: زن در خانواده کانون آرامش، چشمه جوشان محبت و محور تحکیم خانواده محسوب می‌شود.

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد:نقش اجتماعی زنان بسیار با اهمیت است و از آنها انتظار داریم ضمن الگو گرفتن از حضرت زهرا (س) در راستای ترویج فرهنگ دینی تلاش کنند.

بیدخام: کاهش آسیب های اجتماعی با آموزش خانواده ها

در این دیدار مریم بیدخام مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری نیز در سخنانی نقش زنان را در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی بسیار موثر و تعیین کننده دانست و گفت: بانوان در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی همواره نقش موثر و بسیار مهمی را ایفا کردند و در ۸ سال دفاع مقدس نیز در پشت جبهه و تشویق فرزندانشان برای دفاع از کیان کشور اسلامی کارآمد ظاهر شدند.

بیدخام بیان کرد: به منظور تحکیم بنیان خانواده و کاهش آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه زنان از سوی اداره کل امور بانوان اقدامات موثری انجام شده و با استفاده از ایده های مختلف تلاش می کنیم فعالیتهای بیشتیر را در این راستا انجام دهیم.

وی افزود: یکی از آسیب های اجتماعی اعتیاد و طلاق است که با دوره های آموزشی می توان پیامدهای این مسائل را به مردم منتقل و به کاهش آسیب ها کمک کرد.  

بیدخام اضافه کرد: با افزایش مهارت های زندگی در بین زوجین در حال حاضر شاهد کاهش و توقف روند طلاق در استان قزوین هستیم که باید دوره های آموزشی در این زمینه بیشتر شود.

وی گفت: در خصوص ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیز با الگوسازی و معرفی نمونه های برتر و مدلهای اسلامی و ایرانی سعی کرده ایم جوانان را در انتخاب نوع پوشش راهنمایی کنیم.