گروه: شغل
تاریخ: ۱۹:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
نقشه خطر پذیری محیط های صنعتی در فراروی خطر مواد مخدر آذربایجان شرقی تدوین می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، محمدعلی نصرتی عصر امروز در جلسه شورای سازگاری مقابله با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در سال‌های ۹۱ و ۹۴ شیوع شناسی استفاده مواد مخدر در آذربایجان شرقی مطالعه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، محمدعلی نصرتی عصر امروز در جلسه شورای سازگاری مقابله با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در سال‌های ۹۱ و ۹۴ شیوع شناسی استفاده مواد مخدر در آذربایجان شرقی مطالعه شده و در سال ۹۵ منتشر گردید گفت: در آذربایجان شرقی در شیوع شناسی سال ۹۰ قیمت رشد استفاده مواد مخدر 1.92 2  

 وی با اشاره به بعضی از موفقیت‌های شورای سازگاری مقابله با مواد مخدر آذربایجان شرقی اضافه کرد: در حوزه اعتیاد دانش آموزی به رده آخر کشور آمدیم، درکنار اینکه برخی کارهای استان بعنوان الگو و تستی در حال اجرا هست ولی در بعضی مباحث شرایط دلواپس کننده‌ای داریم که لازم هست روند آن اصلاح گردد.

دبیر شورای سازگاری مقابله با مواد مخدر آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه وضعیت اعتیاد کارگری در استان دلواپس کننده هست ابراز داشت: میانگین اعتیاد در محیط کارگری کشور ۲۲ درصد هست که این آمار در آذربایجان شرقی ۲۵ درصد هست. 

 وی با اشاره به اینکه متاسفانه در حوزه عرضه دارو های بدون نسخه نیز میانگین آذربایجان شرقی 21 درصد هست ولی میانگین کشوری ۱۴ درصد هست اهتمام کرد: باید این روند در استان اصلاح گردد. 

سردار نصرتی به بیشترین شیوع اعتیاد در محیط‌های کاری را مورد اشاره قرار داد و گفت: بیشترین شیوع در راننده های وسایل نقلیه و پایین ترین شیوع در بین کارکنان اداری هست، از انجایی که اعتیاد محیط‌های کارگری در آذربایجان شرقی ۲۵ درصد هست.

دبیر شورای سازگاری مقابله با مواد مخدر آذربایجان شرقی خسارت‌های استفاده مواد مخدر در محیط کار را یادآور گردید و گفت: خسارت به امکانات، افزایش دزدیدن، کاهش ۳۰ درصدی بهره وری و افزایش ۳۰۰ درصدی هزینه معالجه تنها قسمتی از خسارات متاثر از استفاده مواد مخدر در محیط‌های کاری هست.  

 

دبیر شورای سازگاری مقابله با مواد مخدر آذربایجان شرقی بر تهیه نقشه خطر پذیری محیط‌های صنعتی و کارگری در فراروی خطر استان تاکید کرد و اضافه کرد: باید ایجاد جایگاه ها مددکاری و مشاوره، اجرای کارگاه‌های تعلیمی و کارهای پیشگیرانه در فرمان کار قرار گیرد.

وی بر اجتماعی کردن مقابله با مواد مخدر در استان تاکید کرد و گفت: اولویت ما بر پیشگیری و کاهش هزینه‌های جامعه هست، در مهندسی مقابله با مواد مخدر به خطا رفتیم چراکه با بگیر و ببند و محبوس کردن مشکلات حل نمی‌شود، از پیشگیری اولیه غفلت کردیم و لازم هست این طریق را اصلاح کنیم.