تاریخ: ۱۴:۰۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
نقاشی ۸۱ میلیون دلاری «ونگوگ» در یک حراجی خریداری شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، «فرانس پرس» درج کرد: «کشاورز در مزرعه» نقاشی با اعتباری از «ونسان ون‌گوگ» هنرمند برجسته هلندی هست که در حراجی موخر هنر مدرن و امپرسیونیست «کریستی» نیویورک به فروش رفت و با نرخ ۸۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار، عنوان گران‌ترین اثر […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، «فرانس پرس» درج کرد: «کشاورز در مزرعه» نقاشی با اعتباری از «ونسان ون‌گوگ» هنرمند برجسته هلندی هست که در حراجی موخر هنر مدرن و امپرسیونیست «کریستی» نیویورک به فروش رفت و با نرخ ۸۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار، عنوان گران‌ترین اثر هنری این حراجی را از آن خود کرد.

نخبه هلندی، این نقاشی را از پنجره تیمارستانی که در آن بستری بوده کشیده. پیش از حراجی، نرخ آن را ۵۰ میلیون دلار برآورد زده بودند.

«

نرخ این تابلو تنها ناچیزی با رکورد سال ۱۹۹۰ نقاشی دیگری از «ونگوگ» تفاوت داشت. در آن سال، پرتره‌ای از او در حراجی نیویورک به نرخ ۸۲ هزار و ۵۰۰ دلار به فروش رسید.

در حراجی آثار پیشرفته و امپرسیونیست «کریستی» علاوه بر این، نقاشی «امپراطوری نورها» از «رنه ماگریت» که عکسی خیابانی از محیط بورژوا را نشان می‌دهد، به نرخ ۲۰ میلیون و ۵۶۰ هزار  دلار به فروش رسید و رکورد تازهی را برای این هنرمند بلژیکی سورئال به ثبت رساند.

« «کریستی» فروش کلی این حراجی‌اش را ۴۷۹ میلیون دلار گفته هست.

«

« «ون‌گوگ» فعالیت هنری خود را به‌عنوان طراح و نقاش از سال ۱۸۸۰ و در سن ۲۷ سالگی شروع کرد. بعضی از مشهورترین امور او در دو سال انتهاءی عمرش خلق گردیدند.

او منحصرا در دو ماه انتهاءی عمرش، ۹۰ نقاشی از خود باقی گذاشت.