تاریخ: ۱۹:۲۲ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
نظارت ویژه در فاروج برای مبارزه با تب برفکی و آنفلوانزای پرندگان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه فاروج؛ دکتر احمد محمدی گفت: مرحله سوم طرح سراسری مایه‌کوبی گاو و گوساله در شهرستان آغازشده است که ۶ اکیپ واکسیناتور از بخش خصوصی و دولتی تمامی دام‌های منطقه را علیه بیماری تب برفکی واکسینه خواهند کرد. این […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه فاروج؛ دکتر احمد محمدی گفت: مرحله سوم طرح سراسری مایه‌کوبی گاو و گوساله در شهرستان آغازشده است که ۶ اکیپ واکسیناتور از بخش خصوصی و دولتی تمامی دام‌های منطقه را علیه بیماری تب برفکی واکسینه خواهند کرد. این مرحله که از روز سه‌شنبه ۵/۱۱/۹۵ شروع‌شده و به مدت ۲۰ روز کاری ادامه خواهد داشت ۴ هزار رأس گاو گوساله در برابر تب برفکی واکسینه خواهند شد. در دو مرحله قبلی نیز ۸۶۶۵ رأس گاو و گوساله علیه این بیماری واکسینه شدند.

احمدی با تأکید بر مراقبت فعال بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان افزود: با همکاری حفاظت محیط‌زیست شهرستان گشت مشترکی را به‌منظور مراقبت و پایش بیماری آنفلوانزا پرندگان در زیستگاهی حیات‌وحش و محل‌های استقرار پرندگان آبزی و مهاجر، ترتیب داده‌شده است. خوشبختانه در این بازدیدها تاکنون هیچ‌گونه پرنده مشکوک و تلف‌شده در مناطق مشاهده نشده است.

 

پایان خبر/.۷۷