گروه: زنان
تاریخ: ۱۸:۵۵ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
نشست مطبوعاتی جشن چشم های قهرمان برگزار شد

نشست مطبوعاتی همایش چشم های قهرمان، در مجموعه کاخ نیاوران برگزار گردید. این مراسم با هدف ارائه جشن چشم های قهرمان به اهالی رسانه برگزار گردید و خبرنگاران با حضور در این جلسه ، اطلاعات ضروری حول این جشن باشکوه را دریافت کردند. به گزارش راهنمای سفر من به نقل از عصرایران به نقل از […]

نشست مطبوعاتی همایش چشم های قهرمان، در مجموعه کاخ نیاوران برگزار گردید. این مراسم با هدف ارائه جشن چشم های قهرمان به اهالی رسانه برگزار گردید و خبرنگاران با حضور در این جلسه ، اطلاعات ضروری حول این جشن باشکوه را دریافت کردند.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از عصرایران به نقل از فدراسیون نابینایان و کم بینایان، از در اوائل سخنرانی، توسلی دبیر جشن بزر گ چشم های قهرمان ، عنوان کرد: هدف از برپایی همایش چشم های قهرمان ، ارائه قهرمانان نابینای روشندل هست که کمتر دیده شده اند. برای بزرگداشت این قهرمانان جشنی تدارک دیده شده و می کوشیم که در این مراسم به نوعی مناسب از قهرمانان پارالمپیکی کشورمان تقدیر کنیم.

نشست مطبوعاتی جشن چشم های قهرمان برگزار شد

مظلومی، رییس فدراسیون نابینایان درابتدای اظهارات خود عنوان کرد: با ورود امام خمینی(ره) و برتری انقلاب ، ورزش نابینایان هم تشکیل شد. ابتدا بعنوان یک انجمن ورزشی و از سال ۱۳۸ بعنوان یک فدراسیون ورزشی در خدمت پیشرفت و پیشبرد ورزش نابینایان و کم بینایان ورزش کشور بودیم. ما هشت رشته ورزشی برای مردان و ۴ رشته برای زن ها داریم و می کوشیم در صورت امکان تعداد رشته ها یا کیفیت برگزار ی پیکارهای را افزایش دهیم . علاوه بر این دو مرحله هست که میزان جوایز قهرمانان المپیک و پارالمپیک با هم برابر شده و این مبحث روحیه همه ورزشکاران معلول را افزایش داده. علاوه بر این کوشش می کنیم تا از مسیر وزارت کار ، مشکل استخدامی ورزشکاران نابینا را نیز رفع نماییم.

در ادامه جلسه، هادی زاده مسوول فنی فدراسیون ، توضیحاتی درباره رشته های ورزشی و ورزشکاران داد. وی عنوان کرد : فدراسیون ما در هشت رشته برای مردان و چهار رشته برای زن ها فعال هست ولی رشته مهارتی ما گلبال هست که ورزش مخصوص ورزش نابینایان خواهد بود.

وی در ادامه اضافه کرد : در گلبال در قاره آسیا و در رنگ قاره آسیا اول هستیم.در گلبال زنان هم در قاره آسیا سوم هستیم. در ازبکستان و در آخرین پیکارهای مدال طلا اکتساب کردیم.

در بیشتر رشته ها مالک عنوان و مدالیم.

ما در این پیکارهای نایب قهرمان جهان گردیدیم و نمایش دادیم که سخن های بسیاری برای گفتن داریم.در قاره آسیا که قهرمان هستیم.

وی تاکید کرد: می کوشیم بولینگ را هم به ورزش های خودمان اضافه کنیم و اگر امکانش باشد رشته های دیگری را نیز برای نابینایان و کم بینایان فراهم نماییم. هدف ما اصلا اکتساب مدال نیست. ما دنبال این هستیم که که ورزش در قشر نابینایان همه گیر گردد و بتوانند در ورزش فعالیت دارا باشند. پاورلیفتینگ ما سالهاست قهرمان جهان هست و حتی دومی هم ندارند. همیشه قهرمان شده اند.

نشست مطبوعاتی جشن چشم های قهرمان برگزار شد

در ادامه کنفرانس مطبوعاتی ، مظلومی درباره مقارنی انتخابات فدراسیون با جشن بزرگ چشم های قهرمان عنوان کرد : ما از دو ماه قبل برنامه ریزی کرده بودیم که این جشن در این روز برگزار گردد. آ توضیحاتی درباره مدال ها عرض کنم. در اندونزی قصد داریم تعداد مدال ها را دوباره هم افزایش دهیم.

درباره پیشرفت ورزش همه گیر هم ضروری هست سخن بزنیم. ضروری هست ورزش همه گیر را پیشرفت بدهیم. دوباره هم تاکید می کنم یکی از مشکلات ورزشکاران ما رفت و آمد هست. علاوه بر این مشکل دیگر ما در استفاده از ابزارها ورزشی هست.

در ادامه مراسم رییس فدراسیون با اشاره به جشن چشم های قهرمان عنوان کرد : برای این جشن اسپانسر گرفته ایم و لطف می کنند و از ورزشکاران ما و مربیان شان تقدیر می کنند. علاوه بر این این جشن با پشتیبانی و میزبانی ایشان برگزار می گردد.

نشست مطبوعاتی جشن چشم های قهرمان برگزار شد