تاریخ: ۲:۰۳ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت راز و جرگلان برگزار شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از راز و جرگلان، حجت‌الاسلام علی نوروزی امام‌جمعه شهرستان  شامگاه سه‌شنبه  در نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر گفت: اساسا دفتر علما پایگاه انقلاب اسلامی بوده  و باید در این دفاتر خدمات شایسته‌ای به مردم ارائه شود‌. رئیس شورای […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از راز و جرگلان، حجت‌الاسلام علی نوروزی امام‌جمعه شهرستان  شامگاه سه‌شنبه  در نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر گفت: اساسا دفتر علما پایگاه انقلاب اسلامی بوده  و باید در این دفاتر خدمات شایسته‌ای به مردم ارائه شود‌.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان راز و جرگلان  با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نعمت بزرگی بوده که نصیب کشور شده است گفت: ازاین‌رو همواره می‌بایست  قدر این نعمت را بدانیم.

 وی ادامه داد : همه روزها روز خدا است  اما بعضی از روزها و ایام خاص و ویژه بوده  که در آن روزها  کارهای فوق‌العاده به نفع مردم انجام‌ گرفته است  که باید این روزها را  هرگز فراموش نکنیم‌.

نوروزی همچنین با اشاره به آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو گفت‌: مردم ایران همه تلاش کردند تا این حادثه را با کمترین آسیب‌ها و صدمات مدیریت نمایند اما امروز شاهد هستیم در اقصی نقاط جهان روزانه هزاران ساختمان بر سر مردم بی‌گناه تخریب می‌شود و مردم بی‌گناه را به شهادت می‌رسانند.

وی گفت: کشورهای سوریه یمن بحرین عراق و افغانستان در این جریانات آسیب‌های زیادی دیده‌اند که متاسفانه جوامع بین‌المللی هیچ‌گونه توجهی به آن‌ها ندارند‌.

نوروزی با برشمردن برگزاری نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت راز و جرگلان به مناسبت دهه فجر خاطرنشان کرد:  از حضور علما تقدیر و تشکر داریم و این نشست را به‌عنوان عهد و پیمان و میثاق با انقلاب اسلامی قلمداد می‌کنیم و امیدواریم که مسائل و مشکلات و دغدغه‌ها موردبررسی قرار بگیرد تا با همفکری و مساعدت بر مشکلات پیروز شویم .

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت بسیار زیبا و جذاب جنگل های هفت خال در چهاردانگه + فیلم

یکی از علمای اهل سنت شهرستان راز و جرگلان هم در این نشست  ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، گفت‌: افرادی که سن آن‌ها به پیروزی انقلاب می‌رسد خاطرات تلخی از نظام ستم‌شاهی دارند چون ایران برده استکبار جهانی بود و چرخ کشور به دست مزدوران داخلی و استکباری می‌چرخید که با رهبری امام راحل و وحدت مردم عمر طاغوتیان و ظالمان پایان داده شد‌.

وی با یادآوری اینکه ‌جوانان ما از ظلم‌ها و ستم‌های نظام طاغوت اطلاعات دقیقی ندارند گفت: ازاین‌رو  ما علما وظیفه‌داریم  اطلاع‌رسانی کنیم تا مردم قدر و ارزش نظام اسلامی را بدانند و آگاه باشند که این انقلاب با ایثار خون شهدای زیادی به دست ما رسیده است‌.

فرماندار شهرستان راز و جرگلان هم ‌ضمن تشکر از برگزاری نشست علمای شیعه و اهل سنت به مناسبت دهه فجر  گفت‌: از همدلی و وحدت مردم شهرستان قدردانی می‌کنیم و امروز این شهرستان مظهر وحدت وزندگی مسالمت‌آمیز اقوام است.

احمد ریواده ‌بابیان اینکه  امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران اسلامی به‌عنوان الگو در جهان مطرح‌شده و تاثیر زیادی در تعیین حکومت‌های منطقه دارد گفت: ما هم همواره  باید قدر این ایام را دانسته  و وحدت و اتحاد را بیشتر تقویت کنیم.