تاریخ: ۵:۵۸ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
نشانه روبان های ساسانی چه بود

معاون پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با قیاس عکس ها گنجینه های بلغارستان و آثار هخامنشی گفت: در سالهای گذشته بیشتر از ۸۰ مجموعه گنجینه بدست آمده که در طول یکهزار سال پیوندهای هنری را توان داریم بین ایران و بلغارستان و شبه جزیره بالکان درآن بیابیم. سرپرست پژوهشکده باستان شناسی با اشاره به وجود […]

معاون پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با قیاس عکس ها گنجینه های بلغارستان و آثار هخامنشی گفت: در سالهای گذشته بیشتر از ۸۰ مجموعه گنجینه بدست آمده که در طول یکهزار سال پیوندهای هنری را توان داریم بین ایران و بلغارستان و شبه جزیره بالکان درآن بیابیم.

سرپرست پژوهشکده باستان شناسی با اشاره به وجود نقش اسب بالدار و طرح هایی از این قبیل و دارای مضامین دینی در گنجینه های بلغاری تصریح نمود: در کاوشهای باستان شناسی موخر در غرب ایران نمونه هایی از این نقش حاصله که سال کنونی نیز از عکس آن به عنوان پوستر سمینار باستان شناسی استفاده شده هست.

عمرانی اضافه کرد: روبان های ساسانی که در قرن سوم و چهارم میلادی به عنوان نشان اشرافیگری شناخته می گردید نیز در مجموعه گنجینه های بلغاری دیده می گردد.

سرپرست پژوهشکده باستان شناسی با اشاره به پیوندها و شباهتهای فراوان بین دو منطقه در حوزه معماری تصریح کرد: یک پیوند فرهنگی یک هزار ساله بین ایران و شبه جزیره بالکان در قرن پنجم پیش از میلاد وجود داشته هست.

این مطلبو از دست ندید!  استاندار بوشهر: کارگروه ملی مقابله با آلودگی محیط زیست عسلویه تشکیل شود