تاریخ: ۲۳:۴۲ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم، محسن پورسیدآقایی در جریان چهل و یکمین جلسه شورای شهر تهران و در ارزیابی لایحه نرخ تعیین عارضه ها رفت و آمد وسایل نقلیه در محدوده های مرکزی شهر تهران در سال ۹۷ اضافه کرد: وضعیت فعلی طرح ترافیک در شهر تهران نه ترافیک را رفع […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم، محسن پورسیدآقایی در جریان چهل و یکمین جلسه شورای شهر تهران و در ارزیابی لایحه نرخ تعیین عارضه ها رفت و آمد وسایل نقلیه در محدوده های مرکزی شهر تهران در سال ۹۷ اضافه کرد: وضعیت فعلی طرح ترافیک در شهر تهران نه ترافیک را رفع کرده و نه تأثیری در کاهش آلودگی هوا داشته هست.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به پژوهش ها انجام شده در مورد نواقص طرح ترافیک گفته بود: علاوه بر مطالعاتی که از قبل صورت گرفته، ما هم از چهار ماه قبل برای بازبینی طرح ترافیک اقداماتی داشته ایم.
پورسیدآقایی در ارتباط با ایده های مورد استفاده در کشورهای دیگر گفته بود: میزان ترافیک در منطقه های مرکزی شهر، با نرخ گذاری کاهش پیدا می نماید. نرخ ها و نرخ ها برای ورود به محدوده طرح ترافیک مورد ارزیابی جای گرفت و نرخ ها به روزرسانی شده  هست.
وی اضافه کرد: در حال حاضر به نرخ هایی دست یافته ایم که با این نرخ ها میزان تقاضای ورود به محدوده مرکزی شهر تا ۲۰ درصد نسبت به گذشته کاهش پیدا خواهد کرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفته بود: شهروندان اگر با گرانی ورود به محدوده طرح مواجه گردند قاعدتاً از راه های جایگزین استفاده خواهند کرد.
پورسیدآقایی تصریح نمود: در حال حاضر نیز میزان تقاضای ورود به طرح ترافیک در پیک صبح به مراتب کمتر از عصر هست و مطمئنا با اجرای طرح ترافیک جدید این میزان کاهش پیدا خواهد کرد.
وی گفت: دوستان ما در وزارت کشور و علاوه بر این پلیس راهور نگرانی هایی در مورد طرح جدید داشتند که این نگرانی ها با برپایی نشست ها مکرر رفع شده هست که یکی از نگرانی ها این بود که نرخ گذاری جدید نتواند بار ترافیک را کاهش دهد که این مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته هست.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح نمود: با تمهیداتی که مدنظر داشته خواهد گردید ما به سمتی خواهیم رفت که ۱۰۳ هزار خودرو در روز اذن ورود به محدوده طرح ترافیک را دارا باشند و این در حالی هست که هم حالا در طرح جدید ۱۲۹ هزار خودرو اذن ورود به طرح را دارند.

وی  در ارتباط با سهمیه های مدنظر داشته شده برای ورود به محدوده طرح ترافیک گفت: برای ۶۰ هزار خودرو جواز دائمی صادر خواهیم نمود اما برای این خودروها نیز مکانیزم پرداخت مدنظر داشته ایم و کسانی که جواز ورود به محدوده را به طور دائمی دریافت می کنند باید همه روزه ۳۶ هزار تومان پرداخت کنند.معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران دنبال کرد: مقام های کشوری و سایر مشاغلی که باید در محدوده طرح رفت و آمد دارا باشند توان دارند مجوز طرح بگیرند و مبلغ ۳۶ هزار تومان پرداخت کنند.

پورسیدآقایی با اشاره به اغنا صورت گرفته در تمام رتبه های دستگاه های مسئول گفت: مسئولین رتبه بالای استانداری، وزارت کشور و نیروی انتظامی حالا قانع شده اند و معتقدند با اجرای این طرح ترافیک و آلودگی کاهش پیدا خواهد کرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفته بود: اغنا شدن دستگاه های مسئول یک افتخاری در مجموعه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورا محسوب می گردد که توانسته هست برنامه ای را به ثمر برساند که موجب کاهش آلودگی و تساوی عدالت اجتماعی باشد. وی تصریح نمود: کاهش آلودگی هوا و بار ترافیکی از اغراض با اهمیت طرح ترافیک جدید می باشد و در عین حال با تغییراتی که هفته های گذشته در طرح جدید اعمال کرده ایم نظر دستگاه های مسئول جلب شده هست که البته این کار آسان ای نبود و در کمال خوشبختی با مدیریت صورت گرفته این کار انجام گرفت.