تاریخ: ۹:۳۷ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
نرخ نفت کاهش یافت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، بعد از آنکه تحلیلگران اخطار دادند که نرخ نفت بعد از رشد بیشتر از ۱۳ درصدی در طی ماه پیش به احتمال زیاد کمی تعدیل خواهد گردید، رشد ساعات اولیه امروز نرخ نفت خنثی شد و نرخ ها کمی کاهش یافت. […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، بعد از آنکه تحلیلگران اخطار دادند که نرخ نفت بعد از رشد بیشتر از ۱۳ درصدی در طی ماه پیش به احتمال زیاد کمی تعدیل خواهد گردید، رشد ساعات اولیه امروز نرخ نفت خنثی شد و نرخ ها کمی کاهش یافت.

اما به رغم این کاهش، بازارهای نفت به سبب کاهش شکاف بین ارائه و تقاضای قوی جهانی، همچنان از وضع شایسته ای بهره مند هست.

طبق این گزارش، نرخ هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۸ سنت کاهش نسبت به رقم انتهایی جلسه قبل به ۶۹ دلار و ۷ سنت رسید. نرخ نفت برنت روز دوشنبه رقم ۷۰ دلار و ۳۷ سنتی را تجربه نمود که بالاترین رقم از دسامبر ۲۰۱۴ تاحالا بود.

نرخ نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۵ سنت کاهش به ۶۳ دلار و ۶۸ سنت رسید. نرخ نفت خام آمریکا روز سه شنبه به رقم ۶۴ دلار و ۸۹ سنت رسید که بالاترین رقم ثبت شده از دسامبر ۲۰۱۴ تاحالا بود.

.. ( (زیرا) توقع ها صندوق های اتکایی برای افزایش بیشتری نرخ نفت، به میزان بیشتر از ندازه ای رشد داشته هست.»

وانگ تائو، تحلیلگر موسسه تامسون رویترز هم بیان داشت، نرخ نفت برنت ممک هست به حدود ۶۸ دلار و ۵۰ سنت کاهش یابد. با این وجود، تجار همچنان اعتقاد دارند وضع کلی بازار نفت مطلوب هست و کاهش شدید نرخ ها بعید به نظر می آید.