گروه: بلیط
تاریخ: ۱۱:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
نرخ تور های پرطرفدار خارجی، چقدر شده است؟

روزنامه هفت صبح – احمد رضا نجفی: فکر می کنید عزیزانی که یکی در میان برای مان پیامک ارسال خواهند کرد و ما را به اقامت در خوب ترین هتل های کوآلالامپور و آنکارا دعوت می کنند، برای این پیشنهادهای طلایی چقدر پول قصد دارند؟ با این حال نرخ آفرها همچنان برای خیلی از ایرانی ها […]

روزنامه هفت صبح – احمد رضا نجفی: فکر می کنید عزیزانی که یکی در میان برای مان پیامک ارسال خواهند کرد و ما را به اقامت در خوب ترین هتل های کوآلالامپور و آنکارا دعوت می کنند، برای این پیشنهادهای طلایی چقدر پول قصد دارند؟

سفر خارجی در عصر دلار ۱۵ هزار تومانی

با این حال نرخ آفرها همچنان برای خیلی از ایرانی ها گرانقیمت به نظر می آید. به طور مثال چند خانواده ایرانی توان دارند هزینه ۱۵ میلیون تومانی سفر هفت روزه به جزیره بالی اندونزی را تامین کنند؟ یا چند نفر حاضر می گردند برای یک عزیمت سه روزه به دبی پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه می کنند؟

۱) به طور مثال چند خانواده ایرانی توان دارند هزینه ۱۵ میلیون تومانی سفر هفت روزه به جزیره بالی اندونزی را تامین کنند؟ یا چند نفر حاضر می گردند برای یک عزیمت سه روزه به دبی پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه می کنند؟۱) دبی؛ ۳٫۶ ۶ میلیون تا ۵٫۲ میلیون

سفر خارجی در عصر دلار ۱۵ هزار تومانی

۲ میلیونهمین فردا اگر چمدان را ببندید و به دبی بروید، این سفر حداقل سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای شما تمام می شود. اگر برای اقامت در این عزیمت سه روزه، به کمتر از هتل پنج ستاره راضی نمی شوید، به احتمال زیاد باید گران ترین آفر تور گردشگری به مقصد دبی را انتخاب کنید.

لاکچری ترین آفر گردشگری که حین جستجو چند ساعته به چشم مان خورد، ذی ربط به یک تور گردشگری بود که پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نرخ داشت و هتل پنج ستاره رویال پالم مرکزی را برای اقامت سه روزه مدنظر داشته بود. یک تور دیگر که سه روز اقامت در هتل کرون پلازا را برای مشتریانش مدنظر داشته بود، چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومان نرخ داشت.

با جستجوی زیادتر، تورهای گردشگری با اقامت در هتل های پنج ستاره ارزان تر هم پیدا می شود. به طور مثال یک تور گردشگری برای سفر سه روزه با اقامت در هتل پنج ستاره کانال سنترال، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مدنظر داشته هست.

۲) آنکارا؛ سه تا چهار میلیون

سفر خارجی در عصر دلار ۱۵ هزار تومانی

این مبحث خودش را در آفر تورهای گردشگری نشان داده هست.

تورهای گردشگری سه روزه به مقصد آنکارا، علاوه بر دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه بلیت رفت و بازگشت از شرکت هواپیمایی ایران ایر، مابقی هزینه ها را به دلار محاسبه می کنند. ارزان ترین تورهایی که توانستیم پیدا نماییم علاوه بر هزینه بلیت ها، ۶۷ دلار برای اقامت از مشتری قصد داشتند. یکی از این تورهای ارزان نرخ که از اول مهر ماه به مدت سه روز شما را در هتل آرمر آنکارا ساکن کردن می دهد، با احتساب دلار ۱۵ هزار تومانی، سه میلیون تومان خرج روی دست شما می گذارد.

یک آفر سه میلیون تومانی دیگر هم پیدا نمودیم که محل اقامت آن در هتل طلایی آنکارا هست. هزینه تورهای گرانقیمت تر به مقصد آنکارا به ۱۳۰ دلار هم می رسد. این یعنی علاوه بر هزینه دو میلیون تومانی بلیت، شما باید دو میلیون تومان دیگر برای اقامت در هتل شرایتون آنکارا خرج کنید تا هزینه سفر برای شما، چهار میلیون تومان رقم بخورد.

۳) باکو؛ سه تا هفت میلیون

سفر خارجی در عصر دلار ۱۵ هزار تومانی

بالا و پایین کردن تبلیغات تورهای گردشگری به مقصد باکو نشان می دهد، هزینه سه شب اقامت در خوب ترین هتل شهر باکو که هتل چهارفصل اسم دارد، هفت میلیون تومان آب می خورد. ارزان ترین توری که به مقصد باکو پیدا نمودیم، ذی ربط به تور گردشگری سه روزه با اقامت در هتل هنر باکو (Art Hotel Baku) هست که سه میلیون تومان نرخ خورده.

تورهای گردشگری با پیشنهادهای بین سه میلیون تومان تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم وجود دارد که محل اقامت آنان در هتل های رویال، آمارا، اونیو و اطلس شهر باکو هست. سه شب اقامت در هتل پالمان که دومین هتل بزرگ شهر باکو محسوب می شود با احتساب هزینه بلیت ایران ایر، چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای گردشگرها آب می خورد.

۴) بالی اندونزی؛ ۱۱ تا ۱۵ میلیون

سفر خارجی در عصر دلار ۱۵ هزار تومانی

چون تورهایی که گردشگران را به این شهر می برند، هزینه های اقامت را با دلار حساب کرده اند. بجز نرخ بلیت هواپیمایی ماهان که به صورت رفت و بازگشت سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان آب می خورد، هفت روز اقامت در هتل های این شهر حداقل ۴۷۰ دلار هزینه بر می دارد.

این مطلبو از دست ندید!  بلیت‌های نجومی؛مشهد-تهران۷۵۴هزار تومان!

ارزان ترین تور گردشگری هفت روزه ای که به مقصد بالی پیدا نمودیم، شما را در هتل آماریس ساکن کردن می دهد و با احتساب دلار ۱۵ هزار تومانی، حدود هفت میلیون تومان خرج روی دست تان می گذارد. کنار هم گذاشتن هزینه بلیت و اقامت، نرخ این تور گردشگری را به حدود ۱۱ میلیون تومان می رساند. هزینه هفت شب اقامت در هتل گراند میراژ بالی، ۶۸۰ دلار خرج روی تور گردشگری گذاشته و نرخ تور را به ۱۴ میلیون تومان رسانده هست. تورهای گرانقیمت به مقصد بالی برای اقامت هفت شب در هتل پنج ستاره گردشگری کارتیکای این شهر، ۷۳۵ دلار نرخ خورده که با هزینه بلیت و خرید دلار از بازار آزاد، برای گردشگران ایرانی ۱۵ میلیون تومان خرج دارد.

۵) ۲ میلیون

سفر خارجی در عصر دلار ۱۵ هزار تومانی

اگر بخواهید آزادانه و بدون تورهای گردشگری به کیش سفر کنید، هزینه هر شب اقامت شما در هتل پنج ستاره شایان کیش ۳۸۰ هزار تومان می باشد و برای یک اقامت سه روزه در این شهر جزیره ای، باید تقریبا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرج کنید. این در حالی هست که با همین هزینه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی، توان دارید از تورهای گردشگری که شما را به کیش می برند استفاده کنید و در همین هتل پنج ستاره اقامت دارا باشید.

تازه اگر اصرار چندانی به اقامت در هتل های لاکچری ندارید، یک روز گردشگری ۸۰۰ هزار تومانی هم هست که با پروازهای شرکت هواپیمایی زاگرس شما را به این جزیره می برد و در هتل یک ستاره خاتم ساکن کردن می دهد.

۶) ۶) مالزی؛ چهار میلیون تا ۹٫۶ میلیون

سفر خارجی در عصر دلار ۱۵ هزار تومانی

از آنجایی که آفرهای ایده ای تورهای گردشگری به مقصد مالزی زیادتر به تومان محاسبه شده هست، سفر به کوآلالامپور در رتبه ارزان ترین سفرها قرار می گیرد. به به صورتی که با پرداخت چهار میلیون تومان، یک تور گردشگری شما رابا پروازهای هواپیمایی ماهان به کوآلالامپور می برد و هزینه هفت شب اقامت در هتل سه ستاره سانی این شهر را متقبل می شود.

آفرهای چهار میلیون تومانی تور مالزی کم نیستند و با اندکی جستجوی زیادتر می شود تور گردشگری را پیدا نمود که با دریافت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شما را در هتل چهار ستاره رویال چولان بوکیت بینتانگ مالزی ساکن کردن می دهد. هزینه تورهای مسافرتی که هتل های پنج ستاره را برای اقامت انتخاب کرده اند، بیشتر از دو برابر این تورهای ارزان نرخ در می آید.

گران ترین آفری که به چشم مان خورد ذی ربط به یک تور گردشگری بود که هتل پنج ستاره ریتز کارلتون را برای اقامت مدنظر داشته بود و برای این سفر هفت روزه، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نرخ گذاشته بود.

۷) ۹ ۹ میلیون تا ۹٫۵ میلیون

سفر خارجی در عصر دلار ۱۵ هزار تومانی

به ویژه که هزینه تورهای گردشگری به مقصد این کشور، به نسبت بقیه سفرهای گردشگری کمتر به نظر می آید. چون که نهایت قیمتی که برای سفر به بلغارستان به چشم مان خورد، ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود و ذی ربط به یک تور گردشگری هست که با پروازهای هواپیمایی ماهان گردشگران را به صوفیه می برد و به مدت هفت روز در هتل قصر کالیاکرا ساکن کردن می دهد.

البته به نظر این تور گردشگری در نرخ گذاری اندکی زیاده روی کرده هست. چون که حین جستجوهای مان با یک آفر رو به رو گردیدیم که منحصرا پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از مشتری می گرفت و هتل پنج ستاره آرنامار را برای اقامت گردشگرهایش مدنظر داشته بود.

این آفر بین بقیه آفرهای تورهای گردشگری منحصر به فرد بود چون که نرخ تورها به مقصد بلغارستان، به صورت متوسط هفت تا هشت میلیون تومان نرخ داشت. به طور مثال یک تور گردشگری بلغارستان برای این سفر با اقامت هفت روزه در هتل چهار ستاره ادمیرال، هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مدنظر داشته بود.