تاریخ: 9:27 :: 2019/11/11

چمدان: تصاویر کپی ۳۱ قطعه عکس منتخب آلبوم‌خانه کاخ گلستان برای نخستین بار در این نمایشگاه به‌ نمایش درآمده است. این عکس‌ها مربوط به دوره قاجار است و شامل مظفرالدین‌شاه و گرامافون، کالسکه، تلسکوپ و مظفرالدین‌شاه، روز عاشورا، انبار ذخیره قورخانه از تفنگ و فشنگ و… می‌شود. عکسی از ناصرالدین شاه نیز به چشم می‌خورد […]

چمدان: تصاویر کپی ۳۱ قطعه عکس منتخب آلبوم‌خانه کاخ گلستان برای نخستین بار در این نمایشگاه به‌ نمایش درآمده است. این عکس‌ها مربوط به دوره قاجار است و شامل مظفرالدین‌شاه و گرامافون، کالسکه، تلسکوپ و مظفرالدین‌شاه، روز عاشورا، انبار ذخیره قورخانه از تفنگ و فشنگ و… می‌شود.

نخستین سلفی دیده نشده از شاه قاجار

عکسی از ناصرالدین شاه نیز به چشم می‌خورد که گویا سلفی این شاه قاجاری در آینه از خودش است که همراه با کپشنی با مضمون «صورت خودم در آینه – دیوانخانه تهران» متعلق به سال۱۲۵۹ هجری قمری منتشر شده است.

نخستین سلفی دیده نشده از شاه قاجار

این نمایشگاه در حاشیه آیین گرامیداشت روز جهانی میراث دیداری و شنیداری با تأکید بر شعار یونسکو مبنی بر«پیوند با گذشته از طریق صداها و تصاویر» با حضور اشرف بروجردی رئیس کمیته ملی حافظه جهانی یونسکو در ایران و به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افتتاح شد.