نخستین اکو موزه عشایر در فیروزآباد احداث می‌شود/ اشتغال‌زایی برای ۱۰۰ نفر

0
اشتراک

نخستین اکو موزه عشایر در فیروزآباد احداث می‌شود/ اشتغال‌زایی برای ۱۰۰ نفر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، شاپور رستمی، معاون گردشگری و امور زائران استانداری فارس در جلسه اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان از کلنگ‌زنی نخستین اکو موزه عشایر در شهرستان فیروزآباد در زمینی به مساحت ۴۵ هزار متر در دهه فجر امسال خبر داد و افزود: با ایجاد این مجموعه گردشگری برای حداقل ۱۰۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.
وی گفت
: توسعه گردشگری در اقامتگاه‌های بوم‌گردی، براساس گردشگری جامعه‌محور است که می‌تواند نقش عمده‌ای را در توانمندسازی مردم محلی، توسعه منابع انسانی، تنوع و رشد اقتصادی و همچنین خلق فرصت‌های شغلی جدید ایفا کند.
وی، اقامتگاه‌های بوم‌گردی را مهم‌ترین ابزار در راستای شکوفایی و توسعه گردشگری روستایی دانست و افزود: در تلاش هستیم علاوه بر افزایش کمی تعداد این نوع واحدها، توسعه هدفمند مبتنی بر آموزش و افزایش کیفیت خدمات، رضایتمندی گردشگران داخلی و خارجی را در سطحی گسترده فراهم کنیم.
رستمی، اقامتگاه‌های گردشگری را تأسیسات گردشگری دانست که سه واژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در درون خود دارد و افزود:در این نوع اقامتگاه‌ها هم یک بنا را ترمیم می‌کنیم، هم گردشگری را در یک بافت ترویج می‌دهیم و هم صنایع دستی و محلی آن منطقه را عرضه می‌کنیم.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با بیان اینکه انتقال دیدگاه‌ها از مرکز استان به شهرستان‌ها با سرعت کندی انجام می‌شود، تأکید کرد: با ماموریتی که به فرمانداران داده شده است حرکت و اقدام عظیمی در زمینه توسعه همه جانبه گردشگری استان در حال انجام است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.