تاریخ: ۱۴:۰۹ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۴

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، جواد ستوده رئیس اداره حفاظت محیط زیست فریمان گفت: صادق خدادیان معلم دلسوز روستای تقی آباد شهرستان فریمان با مشاهده یک بهله سارگپه در طبیعت و انجام اقدامات درمانی برای وی، آن را به اداره محیط زیست فریمان تحویل داد. رئیس […]

نجات یک بهله پرنده شکاری از مرگ توسط معلم دلسوزبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، جواد ستوده رئیس اداره حفاظت محیط زیست فریمان گفت: صادق خدادیان معلم دلسوز روستای تقی آباد شهرستان فریمان با مشاهده یک بهله سارگپه در طبیعت و انجام اقدامات درمانی برای وی، آن را به اداره محیط زیست فریمان تحویل داد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست فریمان افزود: این پرنده در یکی از مراکز نگهداری پرندگان وحشی دوره درمان خود را می‌گذراند و حال آن نیز مساعد است.

ستوده با تجلیل از این معلم دلسوز گفت: محیط زیست همه تلاش خود را برای نجات حیوان و رهاسازی در طبیعت به کار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در این ایام شاهد تلف شدن جوجه‌هایی هستیم که بعضی افراد در فصل بهار آن‌ها را ناآگاهانه برمی دارند و این پرندگان  به انواع بیماری‌ها و یا ضعف جسمانی مبتلا می‌شوند و گفتی است که برداشتن جوجه‌های پرندگان شکاری در زمان زادآوری باعث آسیب به طبیعت می‌شود.

سارگپه؛ پرنده‌ای شکاری از راستهٔ شاهین‌سانان که کوچک‌تر از عقاب با جثه‌ای متوسط است که تنوع رنگی زیادی دارد و از روی عادت‌های رفتاری، ژست‌های نشستن و گردن کوتاهش قابل شناسایی است.

 

اتهای پیام//ع.م

 

نجات  یک بهله سارگپه از مرگ