نجات جان زن باردار از برف و کولاک ارتفاعات اورامان

0
اشتراک

نجات جان زن باردار از برف و کولاک ارتفاعات اورامان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  اورامانات، ایوب غلامی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ما با اعلام این خبر گفت: طی تماس تلفنی همکاران بنده در روستای ژیوار به پزشک نزدیک ترین روستا در سلین مبنی بر وضعیت اورژانسی زن باردار با سن بارداری ۳۹ هفته که درد شدید نیز گویا داشته است با اورژانس اورامان تماس گرفته و یک پزشک و مام و پرسنل فوریت به محل اعزام شدند.

 

وی با بیان این مطلب که وضعیت زن باردار در موقعیتی پایدار تحویل همکاران شهر اورامان داده شده و با توجه وضعیت نا مساعد جاده در گردنه ژالانه به دلیل بارش شدید و ۳۵ سانتی متری برف، پس از هماهنگی با اداره راه سروآباد و همت و تلاش مضاعف نیروهای خدوم امداد جاده ای و راهداری توسط آمبولانس به بیمارستان بوعلی شهر مریوان به دلیل نزدیکی در بعد مسافت منتقل شد.

 

غلامی ادامه داد: با توجه به فصل سرما و احتمال بارش های مداوم در بسیاری از محورهای ارتباطی شهرستان که در آنان تردد به کندی صورت می پذیرد در آینده نزدیک مکانی برای اسکان مادران باردار نزدیک به زایمان که خطرات احتمالی قبل از زایمان آنان را تهدید میکند در شهر سروآباد به همت مرکز بهداشت و درمان این شهرستان ایجاد خواهد شد.

 

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از اورامانات بارش شدید برف در گردنه ژالانه که در مسیر شهر اورامان و ۱۰ روستای تابعه آن قرار دارد، از روز گذشته «پنجشنبه » آغاز شده و عملیات برف روبی در طول شبانه روز گذشته در این مسیر ادامه دارد.

 

به گفته رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سروآباد به دلیل بارش زیاد برف در این مسیر تردد به کندی و تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

 

انتهای خبر/

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.