گروه: شغل
تاریخ: ۲:۱۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، یعقوب عزیززاده در نشست مجمع مطالبه‌گران اردبیل گفت: منطقه آزاد برای مبارزه با بازار و فرآیند تولید نیست لکن عمده بحثی که در ایجاد منطقه های آزاد مطرح هست ارتقا میانگین درآمد مردم و توجه به صادرات هست. عضو شورای شهر اردبیل با بیان اینکه با […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، یعقوب عزیززاده در نشست مجمع مطالبه‌گران اردبیل گفت: منطقه آزاد برای مبارزه با بازار و فرآیند تولید نیست لکن عمده بحثی که در ایجاد منطقه های آزاد مطرح هست ارتقا میانگین درآمد مردم و توجه به صادرات هست.

عضو شورای شهر اردبیل با بیان اینکه با ایجاد منطقه های آزاد درآمد مردم افزایش یافته و امکان توسعه و توانمندی سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌های متفاوت فراهم می‌آید، تصریح نمود: ۱۲۰ پارسال هامبورگ به عنوان منطقه آزاد معرفی گردید و در کشورمان نیز فلسفه ایجاد منطقه های آزاد، توجه به توسعه و تقویت تبادلات تجاری و رونق اقتصادی بوده هست.

وی با بیان اینکه در کشور ترکیه و در شهر استانبول یک تنه ۷ منطقه آزاد وجود دارد که رقابت سالمی را انجام می‌دهند، گفته بود: در وهله اول از نمایندگان استان انتظار می‌رود تا تصویب پایانی منطقه آزاد هیچ صدای مخالفی از آنان شنیده نشود و در کنار آن به مزایای ایجاد منطقه آزاد در استان اردبیل تاکید و توجه گردد.

مسئول پیگیری منطقه آزاد تجاری اردبیل به فعالیت ۷ منطقه آزاد در کشور مثل کیش، قشم، اروند، انزلی و ارس اشاره نمود و اضافه کرد: برخلاف این منطقه های آزاد که محصور در مراجع آبی می باشند در صورت ایجاد منطقه آزاد در شمال استان اردبیل گمرک بیله‌سوار می‌تواند نقطه وصل شدن به بازار ۳۰۰ میلیون نفری آسیای میانه تا چین باشد.

عزیززاده دنبال کرد: با توجه به اینکه در کشورمان انرژی ارزان بوده و دستمزد کارگری نیز پائین هست مطمئنا برای سرمایه‌گذاران بیله‌سوار مکان ایده‌آل برای ایجاد منطقه آزاد می باشد تا امکان صادرات فرآورده ها آنان از طریق این منطقه فراهم آید.

مسئول پیگیری منطقه آزاد تجاری اردبیل گفت: همانطوری که ریاست جمهور در زمان تبلیغات انتخاباتی به مردم استان قول داده‌اند تا دو پروژه راه‌آهن منطقه آزاد را در استان اردبیل فعال کنند امید داریم دولت یکپارچه پشتیبانی خود را در تحقق این وعده با اهمیت انجام دهد.

عزیززاده افزود: با توجه به اینکه پوتین، علی اف و روحانی در نشست سه جانبه خود بر ایجاد منطقه آزاد مشترک بین این سه کشور تصریح کردند پیشنهاد می‌کنیم که بیله‌سوار مستعدترین منطقه برای تحقق این خواسته می‌تواند باشد.

انتهای پیام