تاریخ: ۱۴:۱۲ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
ناهار اتخاد ملل و مذاهب در مجتمع تعلیمی پیام امام مسکو

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز پنجشنبه ایرنا به نقل از مجتمع تعلیمی پیام امام (ره)، این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی ایران شروع گردید. در انتها محصلین برسرسفره ناهار اتخاد نشستند که در آن غذاهای سنتی و جایی و ملی ازکشورهای ایران افغانستان آذربایجان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز پنجشنبه ایرنا به نقل از مجتمع تعلیمی پیام امام (ره)، این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی ایران شروع گردید.

در انتها محصلین برسرسفره ناهار اتخاد نشستند که در آن غذاهای سنتی و جایی و ملی ازکشورهای ایران افغانستان آذربایجان و تاجیکستان وجود داشت و در زمینه اتخاد ملل و مذاهب کلیه محصلین به دوستان و همکلاسیهای خود ازغذای خویش اطعام دادند.
در مجتمع تعلیمی پیام امام خمینی (ره) مسکو که یکی از بزرگترین مدرسه ها ایرانی بیرون از کشور هست، افزون بر محصلین ایرانی، محصلینی از چند کشور اسلامی بویژه جمهوری آذربایجان، تاجیکستان و افغانستان درس مطالعه می کنند و مدرک تحصیلی این مرکز نیز به شرط سیطره به زبان روسی در نظام تعلیمی روسیه رسمیت دارد.
در این مجتمع تعلیمی سال کنونی نزدیک ۱۶۰ دانش آموز در مقطع ها متفاوت از کلاس اول تا پیش دانشگاهی پذیرش شده اند که حدود نیمی از آنها خارجی می باشند و شمار محصلین هم نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد زیادتر شده هست.
اسم این مجتمع تعلیمی منسوب به سفارت جمهوری اسلامی ایران زیر دیدگاه تعلیم و پرورش، برگرفته از پیام تاریخی دیماه ۱۳۶۷ امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به «میخاییل گورباچف» آخرین صدر هیات رئیسه اتحاد جماهیر شوروی قبل از فروپاشی گرفته شده هست.
اروپام*۳۹۱ **۱۶۶۳**انتشار دهنده: خسرو حسینی