تاریخ: ۱۴:۰۲ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن کریم (ایکنا) از خراسان‌جنوبی، به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت احوال خراسان‌جنوبی، علی پورحسین گفت: فرارسیدن ماه مبارک شعبان با شمیم اعیاد شعبانیه همراه بوده و لازم است از این فضای معنوی بیش از پیش استفاده شود. وی تعداد افراد نام‌‌گذاری شده […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن کریم (ایکنا) از خراسان‌جنوبی، به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت احوال خراسان‌جنوبی، علی پورحسین گفت: فرارسیدن ماه مبارک شعبان با شمیم اعیاد شعبانیه همراه بوده و لازم است از این فضای معنوی بیش از پیش استفاده شود.

وی تعداد افراد نام‌‌گذاری شده در استان به نام حسین و القاب آن را قریب به ۵۹ هزار نفر از ابتدای تاسیس سازمان اعلام کرد و افزود: از این تعداد بیشترین فراوانی آن مربوط به نام حسین است.

مدیرکل سازمان ثبت احوال خراسان‌جنوبی همچنین به فراوانی نام ابوالفضل اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال ۳۸۸ نفر به نام ابوالفضل در استان نام‌گذاری شده‌اند و در طول سال گذشته نیز بیش از ۵۰۰ نفر به نام ابوالفضل در استان نام‌گذاری شده‌اند.

پورحسین عنوان کرد: در سال گذشته و سال جاری تاکنون بیش از ۱۲۰ نفر به نام سجاد ثبت شده است.

 وی با ضمن اشاره به اهمیت بحث فرهنگ نام و نام‌گزینی، اعیاد پیش رو را فرصتی مناسب برای انتخاب نام‌های زیبای مذهبی برگرفته از فرهنگ والای اهل بیت(ع) دانست.

مدیرکل سازمان ثبت احوال خراسان‌جنوبی یادآور شد: استان خراسان‌جنوبی از جمله استان‌های دارای بیشترین فراوانی نام مذهبی در سطح کشور است.