گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۳:۳۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
نارضایتی مردم از کیفیت پخت نان درشهر دلوار

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ بهبود کیفیت پخت نان در دلوار سال‌ها هست از سوی مدیران وعده داده می شود ولی با این حال شهروندان دلواری معتقدند تفاوتی در کیفیت نان حتی در بلندمدت رویت نمی‌شود. در سبد خانوار، نان یکی از کلیدی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ بهبود کیفیت پخت نان در دلوار سال‌ها هست از سوی مدیران وعده داده می شود ولی با این حال شهروندان دلواری معتقدند تفاوتی در کیفیت نان حتی در بلندمدت رویت نمی‌شود.

در سبد خانوار، نان یکی از کلیدی ترین کالاها هست و بعنوان با اهمیت ترین غذایی استفادهی مردم شمرده و این فرآورده به طور مستمر بیشترین قسمت را در هرم غذایی و قسمت جدایی ناپذیر سفره ها و نقش عمده ای در سفره خانواده ها داشته و دارد، اما کیفیت نان تولید شده دردلوار، مطلوب نیست و قسمت فراوانی از آن به ضایعات مبدل می شود.

برخی از نانوایان و شهروندان شهردلوار اظهار می کنند: گندم و آرد مورد احتیاج نانوایان کیفیت مطلوبی ندارد به همین خاطر نان تولید غالبا نانوایان این شهر مطلوب نیست.

یک شهروند سالخورده در این زمینه در جواب به این سؤال که به دیدگاه شما دلیل این بی کیفیتی نان چیست به خبرنگار ما گفت: نان نانوایی های دلوار مانند لاستیک هست و قابل خوردن نیست زیرا هنگامی آن را می جویم فکم درد می گیرد انگار دارم آدامس می جوم و این حکایت تلخی هست که باعث ناخشنودی این مردم این دیارشده است.

برای ارزیابی جامع عوامل موثر در کیفیت نان دلوار با چند تن از نانوایان این شهر به گفت وگو نشستیم، آنها به اتفاق از کیفیت آرد توزیع شده در بین نانوایی های شهرستان ناراضی اند و این مساله را عامل کلیدی نامرغوب بودن نان عنوان می کنند.


مسئول یک نانوایی در دلوار گفت: پس از اعمال طرح هدفمندی یارانه ها از طریق دولت دهم تمام نانوایی های سطح کشور سهمیه آرد را برطبق نیازشان تحویل می گرفتند حالا نیز همین رویه برقرار هست ولی در دلوار حدود ۶ ماه هست که به طور خودسرانه و سلیقه ای نانوایی ها را به دو دسته تقسیم کردند نانوایی قدیمی ۲۸۰ کیسه و نانوایی تازه ۱۵۰ کیسه که همین مبحث یکی از مشکلات پخت نان شده است.

لازم هست همه مدیران شهرستان تنگستان و استان بوشهر درباره کیفیت نادرست پخت نان در نانواییهای شهر دلوار و برطرف ناخشنودی شهروندان و این معضل ابدی تفکری و چارهی بیاندیشند.