گروه: بلیط
تاریخ: ۲۰:۱۳ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
ناخشنودی مردم از فروش بلیط قطار های اربعین/ آیا یک رام قطار برای مسافران اربعین کافیست؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ ؛ با توجه به پیش  فروش بلیت قطارهای اربعین شرکت حمل و نقل ریلی رجا از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۲۳ مهرماه این بلیت ها در همان ساعات اولیه پیش فروش گردید. زیادی از زوار اربعین که برای تهیه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ ؛ با توجه به پیش  فروش بلیت قطارهای اربعین شرکت حمل و نقل ریلی رجا از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۲۳ مهرماه این بلیت ها در همان ساعات اولیه پیش فروش گردید.

ناخشنودی مردم از فروش بلیط قطار های اربعین/ آیا یک رام قطار برای مسافران اربعین کافیست؟

زیادی از زوار اربعین که برای تهیه بلیت به دفاتر پیش فروش مراجعه کرده بودند گله داشتند به چه سبب از ساعتی قبل برای خرید بلیط اقدام کرده بودند اما دست تهی برگشتند.

مسئولان دفاتر پیش فروش بلیت هم  کم بودن قطار ها و درخواست ها فراوان را دلیل عدم موفقیت زوار در تهیه بلیت عنوان نمودند.

آقای محسنی پنجمین سالی هست که به پیاده روی اربعین میرود از او پرسیدم کی عازم هست؛ انشاالله خدا بخواهد امشب میروم تهران و از آنجا به اهواز می روم چون بلیت مستقیم بدست نیاوردم وادار گردیدم دو مقصده بلیت تهیه کنم.

خانمی که حدود ۵۰ سال سن داشت و با خواهرو پسرش به پیاده روی اربعین می رود، گفت: الان بلیت برای اهواز تقریبا نفری ۱۵۷ تومان هست هنوز هم نتوانستیم بلیت برای بازگشت تهیه کنیم از سال قبل تا سال کنونی بلیت افزایش نرخ داشته هست.

آقای احمدی گله داشت از اینکه پس از مدتی انتظار در صف نتوانسته بود بلیت بخرد گفت: سال قبل هم همین برنامه بود بلیت ها را خودشان برمی دارند و در بازار آزاد می فروشند.

وی اضافه کرد: ۱۵۰ نفر نام نوشته بودند که منحصرا سه نفر توانستند بلیت دریافت کنند به شکلی دقیق سایت ساعت ۱۰ صبح باز گردید و هنوز به ساعت ۱۰:۵ دقیقه نرسیده بود که بسته گردید و گفتن بلیت تمام شده هست، من از ۲۰ روز پیش پول دادم تا پیش فروش بخرم اما اکنون نمی دهند اینجوری باشد توان نداریم به کربلا و اربعین برویم.

سید علی آقا طلبه هست که ۶ سال هست به پیاده روی اربعین می رود گفت: برای من این سؤال هست که به چه سبب خود شرکت رجاء بلیط ها را نمی فروشد و همه را سپرده هست دست دفاتر تا آنان بخاطر نفع که می کنند به فروش برسانند طبق معمول هم این بلیط ها از یک ماه گذشته به طور پیش فروش به فروش رسیده می گردد و برای افرادی نظیر من که در حال درس خواندن یا تعلیم هستیم نمیتوانیم بلیت به این صورت تهیه کنیم منحصرا برای اینکه پیش فروش می گردد.

این مطلبو از دست ندید!  فارس رتبه چهارم در تردد جاده‌ای کشور/ فروش ۷۱ هزار بلیت سفر

کم بودن قطار و درخواست ها فراوان دلیل عدم موفقیت برای تهیه بلیط

مدیر یکی از دفاتر فروش بلیت هم در صحبت با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد گفت: نرخ پرواز ها و بلیط قطار سال کنونی نسبت به سالهای قبل افزایش داشته هست ومردم راغب می باشند که با قطار بروند و متاسفانه قطار هم که تنگنا دارد نرخ بلیط اتوبوس هم که هنوز مشخص نشده هست.

ناخشنودی مردم از فروش بلیط قطار های اربعین/ آیا یک رام قطار برای مسافران اربعین کافیست؟

یکی دیگر از مسئولان آژانس های فروش بلیت هم به خبرنگار ما گفت: از صبح که سایت باز شده هست من منحصرا توانستم یک کوپه بلیت بگیرم راه آهن به هیچ عنوان هیچ سهمیه باز نکرده هست بجا اینکه به طور شبانه روز خارق العاده باز کند، یک رام قطار باز کرده هست که آنهم پر شده هست راه آهن رام خارق العاده باز نکرده هست لطفا این را به گوش مسئولین برسانید.

گفتنی هست چند روز قبل هادی ضیایی مهر مدیرکل راه آهن خراسان رضوی در صحبت با خبرنگار ما بیان کرد حجم ناوگان ریلی مشهد به اهواز علی‌رغم اعلام آمادگی و توافق پایانی با شرکت‌های ذیربط، برای ایام اربعین سال کنونی افزایش ندارد.

باتوجه به درخواست ها بسیار فراوان برای راهپیمایی اربعین حسینی لازم هست مسئولین برای افزایش رام های قطار تمهیداتی را بیاندیشند.