گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹

صراط:  قصد دارند با استانی کردن یارانه ها ۳۱ استان را در حذف یارانه ها شریک کنند تا آشکار نشود چه فردی این کار را کرده که این نا عدالتی هست و مجلس هم نباید زیر بار آن برود. این نماینده مجلس دنبال کرد: هشت سال نبرد بر ما سخت گذشت اما ما خیلی رشد […]

صراط:  قصد دارند با استانی کردن یارانه ها ۳۱ استان را در حذف یارانه ها شریک کنند تا آشکار نشود چه فردی این کار را کرده که این نا عدالتی هست و مجلس هم نباید زیر بار آن برود.

این نماینده مجلس دنبال کرد: هشت سال نبرد بر ما سخت گذشت اما ما خیلی رشد کردیم و هرچه داریم برای آن هست سال است؛ آن هشت سال دانشجوهای و محصلینی را تربیت کرد که تا امروز دارند به کشور خدمت می کنند، یکی مثل سردار سلیمانی یکی از آنهاست.
به طور اساسی ما هر کاری کنیم ایالات متحده با ما مشکل دارد چون ما دو اردوگاه متمایز هستیم و هر جا این دو اردوگاه با هم هم آوردی می کنند پیروز میدان جمهوری اسلامی هست.

بنابراین طبق این اصول ما نیز هر چقدر جلو می رویم برای ایالات متحده مشکل تر می گردیم و هم کار ما سخت تر می گردد.

وی  با اشاره به افزایش آمار بیکاری در سالهای آینده، دنبال کرد: طبق برنامه ششم پنج ساله ضروری هست ۷ و نیم میلیون حرفه ایجاد گردد، در حالیتکه روی ۵ میلیون همه با هم دعوا می کردند و آخر هم فردی نتوانست اثبات کند که چه طور می گردد چه طور این کاری را کرد اما در برنامه ششم برای این مساله برنامه ریزی شده هست.
این نماینده مجلس گفت: دولت اظهار کرده که تا انتهاء سال یک میلیون حرفه ایجاد می کند که در این صورت نه صرفا آمار بیکاری کاهش پیدا نمی کند لکن با دقت به تعداد ورود نیروی کار تازه به بازار آمار بیکاری رشد هم پیدا می کند.
حاجی بابایی با اشاره به افزایش نقدینگی اضافه کرد: یادتان هست ۴ پارسال یک بنده خدایی که خداوند رحمتش کند، گفت بزرگ ترین خیانتی که در طول تاریخ به کشور شده این بوده که نقدینگی ۴ برابر شده، اما امروز که نقدینگی ۳ برابر ۴ پارسال شده هیچ خیانتی به کشور نشده است؟

حاجی بابایی گفت: در نهایت بانک مرکزی یا به این موسسات پولی مجوز داده یا نداده هست، اگر بانک مرکزی مجوز داده به چه سبب بر عملکرد  آنان نظارت نکرده و اگر هم مجوز نداده هست پس به چه سبب جلوی آنان را نگرفته هست.
این نماینده مجلس اضافه کرد: ۲۲ اولویتی که مشخص شده حدود ۴۰ آیین نامه دارد که ضروری هست دولت نوشته باشد، دیوان محاسبات هم ۴۰ نامه به دولت برای نوشتن این آیین نامه ها نوشته اما تا امروز هیچ اتفاقی رخ نداه هست.

وی اهتمام کرد: رییس جمهور می گوید قرار هست یک دگرگونی در بودجه کشور به وجود آید، مثل اینکه یارانه را استانی کنیم، اما این باتلاقی هست که هر چقدر زیادتر به طرف آن برویم زیادتر پائین خواهیم رفت.
حاجی بابایی گفت: ما چندین سال هست به مردم ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان می دهیم اما خدمات و کالاهایی که یارانه آنان برداشته شده به مرور زمان زمان وقت ۲۰ برابر شده هست. اکنون قصد دارند ۳۱ استان را در حذف یارانه ها شریک کنند تا آشکار نشود چه فردی این کار را کرده که این نا عدالتی هست و مجلس هم نباید زیر بار آن برود. 
 وی گفت: من قبول نکرده ام که اظهار می کنند تمام بودجه شده حقوق. ما از دولت حمایت می کنیم تا بودجه را واضح کند.
این نماینده مجلس گفت: در برنامه ششم مصوب کردیم دولت سیستم ای را صحیح کند و در آن حقوق تمام نهادها جز شخص رهبر معظم انقلاب که آن هم مثل آفتاب همه چیزش مشخص هست ضروری هست مشخص گردد. کاری نداریم به چه فردی چقدر داده می گردد اما ضروری هست طبق قانون باشد.
حاجی بابایی در ادامه در جواب به پرسش یکی از دانشجوهای گفت: اینکه گفته می گردد اصلاح طلبی و اصولگرایی ضروری هست پوست اندازی کنند یکسری از مشکلات در گرو همین مساله هست و احتیاج هست تفکرات تازه انقلابی وارد گردد.
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مجلس در هر مرحله از ۲۹۰ نماینده دست کم ۲۰۰ نماینده رای نمی آورد و اشخاص تازهی می آیند که تجربه قدر کفایت را ندارند و یک محیط تازهی بوجود می آید و این منتج به بعضی تصمیم گیریها می گردد، ساختار ما احتیاج به یک نگاه نو دگرگونیی دارد که البته این مبحث احتیاج به یک کار پژوهشی دارد. ما ضروری هست کاری کنیم که جامعه به یک پختگی در این مورد برسد.