تاریخ: ۱۶:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
میانگین زمان حضور امدادگران استان سمنان در صحنه سوانح مختلف ۸ دقیقه است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی آقا یحیایی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران و اصحاب رسانه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: در طول هفته گذشته وقوع ۲۴ حادثه در سمنان به گروه امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر این شهرستان گزارش شد و مأموران امداد و نجات […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی آقا یحیایی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران و اصحاب رسانه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: در طول هفته گذشته وقوع ۲۴ حادثه در سمنان به گروه امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر این شهرستان گزارش شد و مأموران امداد و نجات در این عملیات به حادثه دیدگان خدمت‌رسانی کردند.

وی با بیان اینکه در طول عملیات‌های امدادرسانی در هفته گذشته به ۱۱۲ حادثه‌دیده امدادرسانی شد افزود: هشت حادثه در سطح جاده‌های بین‌شهری و ۱۴ حادثه به صورت حضوری رخ داد که با حضور به موقع نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، عملیات امدادرسانی برای حادثه دیدگان انجام شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سمنان خاطرنشان کرد: از دوم تا هشتم اردیبهشت ماه امسال نیروهای امدادی هلال‌احمر سمنان در اکثر نقاط این شهرستان برای امدادرسانی به حادثه دیدگان حاضر شدند.

وی با اشاره به برخی عملیات‌های شاخص نیروهای امداد و نجات سمنان در هفته گذشته افزود: عملیات نجات سیل و آب‌گرفتگی در استان سمنان یکی از عملیات‌های مهم و شاخص نیروهای امداد و نجات در هفته گذشته بود.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت زیبا و دل انگیز روستای "عسل محله" + فیلم

یحیایی از اسکان ۱۶ نفر در طول هفته گذشته در برخی نقاط حادثه‌خیز استان سمنان خبر داد و گفت: در حوادث جاده‌ای ۷۰ نفر دچار حادثه شدند و یکی از دل‌خراش‌ترین حوادث در این هفته واژگونی یک دستگاه تریلی در محور جاده آرادان – سرخه رخ داد.

وی با اشاره به اینکه واژگونی تریلی در روز پنجشنبه اتفاق افتاد تصریح کرد: در این حادثه عملیات امداد و نجات به علت عدم رعایت نکات ایمنی از سوی راننده ناموفق بود و راننده ۳۳ ساله جان خود را از دست داد.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان با بیان اینکه ۲۵ تیم عملیاتی در این هفت روز برای امدادرسانی در حالت آماده‌باش قرار داشتند گفت: ۷۷ نیروی عملیاتی مجرب و متخصص در بخش امدادرسانی نسبت به ارائه خدمات امدادی به بهترین نحو اقدام کردند.

وی میانگین فاصله زمانی دریافت گزارش تا حضور درصحنه حادثه در عملیات‌های مختلف را هشت دقیقه عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون ۱۲ پایگاه‌های امداد و نجات در استان سمنان وجود دارد و در صورت بروز حوادث و مشاهده آن با شماره‌گیری ۱۱۲ نیروهای امدادی به‌سرعت در محل حادثه حضور میابند.