تاریخ: ۱۰:۰۹ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

برترین ها – ترجمه از حمید پاشایی: آیا در پی مقصدهای مسافرتی غیر مرسوم تری هستید؟ پس این مطلب را بخوانید تا با ۱۰ مکان خارق العاده شگت آور در جهان آشنا گردید. 1. آنتلوپ کنیون (Antelope Canyon)، آریزونا، آمریکا   آنتلوپ کنیون (Antelope Canyon)، آریزونا، آمریکادر صحرای ناواهو در آریزونا، آنتلوپ کنیون ژرف دره ای باریک […]

برترین ها – ترجمه از حمید پاشایی: آیا در پی مقصدهای مسافرتی غیر مرسوم تری هستید؟ پس این مطلب را بخوانید تا با ۱۰ مکان خارق العاده شگت آور در جهان آشنا گردید. 1. آنتلوپ کنیون (Antelope Canyon)، آریزونا، آمریکا  مکان های شگفت انگیزی که باور نمی کنید روی زمین وجود دارند!

آنتلوپ کنیون (Antelope Canyon)، آریزونا، آمریکادر صحرای ناواهو در آریزونا، آنتلوپ کنیون ژرف دره ای باریک هست که از شکاف هایی متشکل و نمایش خارق العاده ای از نور ایجاد نموده هست. هر عکاس آماتور یا عضو علاقمند اینستاگرام حتماً باید از این منطقه دیدن کند.

۲٫ سالار دو ییونی (Salar de Uyuni)، بولیوی  مکان های شگفت انگیزی که باور نمی کنید روی زمین وجود دارند!
سالار دو ییونی (Salar de Uyuni)، بولیویبزرگترین کویر نمک جهان در اعماق زمستان یخ می زند، و مبدل به آینه ای غول آسا در فصلی بارانی می گردد. برکه های ما بقی از این دریاچه بزرگ ماقبل تاریخ افقی درخشان و توهم زا ایجاد می کند، و موجب شده که این منطقه مبدل به یکی از خاص ترین نقاط دنیا برای دیدن گردد.

۳٫ دریاچه بایکال (Lake Baikal)، روسیه  مکان های شگفت انگیزی که باور نمی کنید روی زمین وجود دارند!
دریاچه بایکال (Lake Baikal)، روسیهاین دریاچه حیرت آور در جنوب سیبری واقع شده و یکی از بزرگترین مراجع آب شیرین در جهان هست. آب موجود در این منطقه در زمستان مبدل به صفحه هایی فیروزه ای رنگ از یخ می گردد که زیادتر شبیه به دژ تنهایی سوپرمن می ماند. دما در این منطقه از ماه دسامبر تا فوریه به منفی ۱۹ درجه سانتی گراد می رسد، پس فراموش نکنید که لباس های گرم خود را بپوشید!

۴٫ آبشار کوانگ سی (Kuang Si Falls)، لوآنگ پرابانگ، لائوس  مکان های شگفت انگیزی که باور نمی کنید روی زمین وجود دارند!

5. پارک ملی تورس دل پاین (Torres del Paine)، پاتاگونیا، شیلی  مکان های شگفت انگیزی که باور نمی کنید روی زمین وجود دارند!
آبشار کوانگ سی (Kuang Si Falls)، لوآنگ پرابانگ، لائوسشهر لوآنگ پرابانگ در کشور لائوس همین اکنون هم مقصد پرطرفداری برای کوله پشتی گردهاست، و به صورت وسوسه انگیزی نزدیک به آبشار کوانگ سی قرار دارد، آبشار سه ردیفه زیبایی با آب های زلال و آبی که به دشواری میتوان از شیرجه زدن در آن مقاومت کرد. پارک ملی تورس دل پاین (Torres del Paine)، پاتاگونیا، شیلیاگر زمانی به کوه های آند سفر کردید و حیرت های آن را تمجید کردید، از یکی از زیباترین پارک های ملی آمریکای جنوبی هم حتماً بازدید کنید.

۶٫ چشمه گرند پریسماتیک (Grand Prismatic Spring)، وایومینگ، آمریکا
لباس های ویژه کوهنوردی خود را به تن کنید و به دل کوه هایی مملو از برف و یخچال های طبیعی شکوهمند بروید. چشمه گرند پریسماتیک (Grand Prismatic Spring)، وایومینگ، آمریکااین بار به سراغ آمریکای شمالی می رویم.
مکان های شگفت انگیزی که باور نمی کنید روی زمین وجود دارند! 
7. هواکاچینا (Huacachina)، پرو  مکان های شگفت انگیزی که باور نمی کنید روی زمین وجود دارند!
این برکه طبیعی با آب های به رنگ رنگین کمانش در پارک ملی یلواستون قرار دارد و سومین چشمه آب گرم بزرگ جهان هست. هواکاچینا (Huacachina)، پرواین واحه صحرایی شگت آور در سال ۱۹۳۰ نزدیک به چاه آبی ساخته گردید.

۸٫ دروازه جهنم (The Door to Hell)، ترکمنستان  مکان های شگفت انگیزی که باور نمی کنید روی زمین وجود دارند!
در افسانه ها آمده که یک پری دریایی نیز در این دریاچه افسانه ای زندگی می کند، پس خوب چشم هایتان را باز کنید! پرو علاوه بر این محل یکی از هفت حیرت جهان به نام ماچو پیچو و مقصد گردشگری خارق العاده ای هست. دروازه جهنم (The Door to Hell)، ترکمنستاناین مکان در حقیقت یک میدان گازی هست، ولی «دروازه جهنم» نام خیلی جذاب تری برایش هست.

۹٫ دارک هجز (The Dark Hedges)، ایرلند شمالی  مکان های شگفت انگیزی که باور نمی کنید روی زمین وجود دارند!
دارک هجز (The Dark Hedges)، ایرلند شمالیدارک هجز منطقه ای سرسبز در روستای بالیمونی هست، جاده ای که دو طرف آن مملو از درخت هست و در ساحل آنتریم قرار دارد.

۱۰٫ کوه رینجانی، لومبوک، اندونزی  مکان های شگفت انگیزی که باور نمی کنید روی زمین وجود دارند!