گروه: بلیط
تاریخ: ۱۶:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۹

خبرگزاری فارس: علی‌اصغر مونسان در جواب به سؤالی در مورد نسبت فامیلی خود با رئیس‌جمهور گفت: این مبحث یکی از حاشیه‌هایی هست که با آن درگیر هستم و این حاشیه از روز اول برای من ایجاد گردید. هیچ نسبتی با ریاست جمهور ندارم حاشیه‌ها خیلی وقت مسئولان را می‌گیرد گاهی تا ۵۰درصد انرژی مسئولان صرف […]

خبرگزاری فارس: علی‌اصغر مونسان در جواب به سؤالی در مورد نسبت فامیلی خود با رئیس‌جمهور گفت: این مبحث یکی از حاشیه‌هایی هست که با آن درگیر هستم و این حاشیه از روز اول برای من ایجاد گردید.

هیچ نسبتی با ریاست جمهور ندارم

حاشیه‌ها خیلی وقت مسئولان را می‌گیرد گاهی تا ۵۰درصد انرژی مسئولان صرف حاشیه‌ها می‌شود، پنج سال از دولت گذشته هست و پنج سال هست که این مبحث را می‌گویم که هیچ نسبتی با آقای رئیس‌جمهور ندارم.

وی که در برنامه دستخط حرف می‌گفت با اشاره به کارکرد خود در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگریگفت: مرداد سال گذشته که ریاست این سازمان شدم، ۳درصد کاهش گردشگر ورودی داشتیم اما در کمال خوشبختی موفق شدیم در انتهاء سال گذشته ۴درصد رشد را تجربه نماییم.

مونسان تصریح نمود: در چهارماهه اول سال کنونی نیز شاهد رشد ۳۸ درصدی ورود گردشگران بودیم. عمده این گردشگران از کشورهای عراق، آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و عربستان هستند، از کشورهای منطقه‌ای عمدتاً رشد ورود گردشگر داشته‌ایم اما از کشورهای اروپایی کاهش داشتیم که این کاهش به‌خاطر هراسی هست که در مورد سفر به ایران ایجاد شده هست. البته گردشگران برنامه عزیمت خود به ایران را لغو نکرده‌اند و معتقدم یک مدت که بگذرد به نقطه تعادلی بازخواهد گشت.

وی اضافه کرد: به‌زودی گردشگران متوجه می‌شوند اتفاق هایی که ترامپ از آن دم می‌زند اقتصادی هست و بحث امنیتی نداریم.

کوشش دولت برای کاهش نرخ بلیت هواپیما

مونسان در مورد گرانی هزینه بعضی سفرهای داخلی مثل سفر به کیش که گران‌تر از سفر ترکیه تمام می‌شود نیز گفت: ما کوشش کردیم بسته‌های ارزان سفر را تولید کنیم اما حقیقت این هست که ابزارهای مستقیم ما کم هست و در زیادی از مواقع ما احتیاج داریم که زیادی از دستگاه‌ها با ما مشارکت کنند.

این مطلبو از دست ندید!  واریز پول فروش فیلم به صاحبان اثر چقدر زمان می‌برد؟

ریاست سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از کوشش دولت برای بازگشت هزینه بلیت هواپیما به وضع قبل اطلاع داد و گفت: با معاون‌اول رئیس‌جمهور مکاتبه داشتیم و وزیر راه نیز از گرانی بلیت هواپیما دلواپس هست، زیرا دولت قبول کننده گرانی بلیت هواپیما نیست. دوستان کوشش می‌کنند تا هزینه بلیت هواپیما به حالت قبل برگردد.

مونسان در مورد اینکه اگر دولت قبول کننده گرانی بلیت هواپیما نیست به چه سبب نظارت بیشتری نمی‌کند؟ توضیح داد: این مساله چندوجهی هست به طور مثال در گذشته فعالین این عرصه در حوزه هواپیمایی ارز دولتی می‌گرفتند ولی هم‌اکنون این‌گونه نیست.

معاون رئیس‌جمهور در مورد تأثیرات اقتصادی ورود گردشگر به کشور اشاره نمود و با بیان این‌که ورود هر گردشگر به‌اندازه صادرات ۳۰ بشکه نفت برای کشور درآمد دارد، گفت: ما گردشگران تندرستی داریم که حدود ۲۵۰۰ دلار و گردشگر زیارتی داریم که بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار برای کشور درآمدزایی دارند، متوسط درآمد ورود هر گردشگر حدود ۱۵۰۰ دلار هست، اگر هر بشکه نفت را ۵۰ دلار موردنظر داشته باشیم، ورود هر گردشگر برابر با صادرات ۳۰ بشکه نفت هست.