موزه جنوب شرق نمادی از تاریخ و تمدن چندین هزار ساله سیستان و بلوچستان

‌مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در این موزه آثار باستانی، پوشش محلی، غذاهای محلی و گونه‌های جانوران استان به نمایش گذاشته شده است. به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، کامبیز مشتاق گوهری با بیان مطلب افزود: موزه زاهدان در صدد است تا با معرفی منطقه جنوب شرق ایران […]

‌مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در این موزه آثار باستانی، پوشش محلی، غذاهای محلی و گونه‌های جانوران استان به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، کامبیز مشتاق گوهری با بیان مطلب افزود: موزه زاهدان در صدد است تا با معرفی منطقه جنوب شرق ایران در بخش‌های باستان شناسی، مردم شناسی و بوم شناسی تعریف جامع و کاملی از منطقه ارائه دهد‌ و این منطقه را به علاقمندان و دوستداران فرهنگ و هنر بشناساند.

وی بیان کرد: موزه منطقه‌ای جنوب شرق ایران در زاهدان یکی از جاذبه‌های گردشگری استان سیستان و بلوچستان به حساب می‌آید که معماری بنا از قلعه باستانی سپ شهرستان سوران بلوچستان الگوبرداری شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان بیان کرد: این موزه دارای هزار مترمربع زیربناست که در ۵ طبقه ساخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: با بازدید از موزه منطقه جنوب شرق ایران می‌توانید به اطلاعات درباره ویژگی های باستان شناسی، مردم شناسی، بومشناسی محوطه‌های باستانی و نیز آثار مکشوفه از شهر سوخته، کوه خواجه، دهانه غلامان، اسپیدبزمان، شهداد کرمان، جیرفت و خراسان جنوبی دست پیدا کنید.

گوهری گفت: در بخش مردم شناسی برای حوزه های فرهنگی مذکور موضوعاتی شامل ادبیات شفاهی، مشاهیر، فرهنگ و آداب و رسوم، پوشاک، خوراک و صنایع دستی به وسیله صحنه سازی اطلاع رسانی می‌شود.

وی تاکید کرد: موزه جنوب شرق نمادی از تاریخ و تمدن چندین هزار ساله سیستان و بلوچستان است.

این موزه در خیابان مطهری شهرستان زاهدان واقع شده ‌و از بهترین مکانهای دیدنی زاهدان است.

انتهای پیام