گروه: گردشگری
تاریخ: ۰:۵۴ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
موزه آبگینه، تماشاگه ظروف تاریخی دوران مختلف (قسمت دوم)

موزه آبگینه یکی از دیدنی‌ترین بناهای به جا مانده از دوره قاجار است که در آن ظروفی با ارزش‌تر از دوران مختلف تاریخ به نمایش در آمده است. با گزارش راهنمای سفر من از این موزه همراه باشید. موزه آبگینه یکی از زیباترین موزه‌های تهران است که در خیابان سی تیر قرار گرفته است. این […]

موزه آبگینه یکی از دیدنی‌ترین بناهای به جا مانده از دوره قاجار است که در آن ظروفی با ارزش‌تر از دوران مختلف تاریخ به نمایش در آمده است. با گزارش راهنمای سفر من از این موزه همراه باشید.

موزه آبگینه یکی از زیباترین موزه‌های تهران است که در خیابان سی تیر قرار گرفته است. این موزه زیبا علاوه بر این‌که بنایی تاریخی و زیبا با معماری خاص دوران قاجار را دارد، درون خود ظروفی با ارزش و دیدنی را جای داده است. متاسفانه هنوز گشت و گذار در موزه‌ها در بین مردم کشور ما جا نیفتاده است و بیشتر بازدیدکننده‌های این موزه‌ها گردشگرهای کشورهای خارجی هستند. موزه آبگینه هم از این قاعده مستثنی نیست و بیشتر کسانی که از این موزه زیبا دیدن می‌کنند، گردشگرهای خارجی هستند که دوربین و دفترچه یادداشت به دست، با دیدن ظروفی مربوط به صدها و هزاران سال قبل که از سراسر کشورمان در این موزه به نمایش در آمده‌اند، به وجد می‌آیند.

در قسمت اول این گزارش با بعضی از ظروف به نمایش در آمده در این موزه آشنا شدیم. به این امید که شما هم با دیدن این تصاویر برای دیدن این موزه ترغیب شوید، با هم به دیدن سایر تصاویر اختصاصی راهنمای سفر من از موزه آبگینه می‌نشینیم. با راهنمای سفر من همراه باشید.

ظروف موزه آبگینهکاسه سفالین، با تزیین پوشش گلی، چرخ‌ساز، سده ۵ هجری، نیشابورظروف موزه آبگینهکاسه سفالین، پوشش گلی، چرخ‌ساز، سده ۴ هجری، نیشابورظروف موزه آبگینهعطردان شیشه‌ای، تزیین تراش، دمیده در قالب، سده ۴ هجری، نیشابورظروف موزه آبگینهکاسه و تنگ‌های دسته‌دار، چرخ‌ساز، سده ۶ هجری، گرگانظروف موزه آبگینهکاسه سفالین، نقاشی زیر لعاب، چرخ‌ساز، سده چهارم هجری، نیشابورظروف موزه آبگینهکاسه سفالین، نقاشی زیر لعاب، چرخ‌ساز، سده چهارم هجری، نیشابورظروف موزه آبگینهکاسه سفالین، پوشش گلی، چرخ‌ساز، سده چهارم هجری، نیشابورظروف موزه آبگینهکاسه سفالین مینایی، قرن ۶ و ۷ هجری، محل پیدا شده: نامعلومظروف موزه آبگینهظروف موزه آبگینهقاب سفالین، زرین فام، چرخ‌ساز، سده ۷ هجری، کاشانظروف موزه آبگینهکاسه‌های بدون لعاب، سفالین با خط مندائی، چرخ‌ساز، سده ۵ تا ۷ هجری، شوشترظروف موزه آبگینهسمت راست: کاسه سفالین، نقاشی زیر لعاب، چرخ‌ساز، سده پنجم هجری، نیشابور – سمت چپ: کاسه سفالین، نقاشی زیر لعاب رنگارنگ، چرخ‌ساز، سده چهارم هجری، آذربایجان شرقیظروف موزه آبگینهظروف موزه آبگینهمواد لازم برای ساختن آبگینهظروف موزه آبگینهتنگ بلورین (بارفتن)، دمیده – تراشدار، سده سیزده هجری، فرانسهظروف موزه آبگینهمواد لازم برای ساختن آبگینهظروف موزه آبگینهدیوار ورودی موزه آبگینهظروف موزه آبگینهپیکرک سفالین با آبریز، زرین‌فام، قالبی، سده ۷ هجری، کاشانظروف موزه آبگینهظرف بلورین (بارفتن) دمیده، سده سیزده هجری، فرانسهظروف موزه آبگینهظروف موزه آبگینهعطردان (هدفلاسک‌های شیشه‌ای)، دمیده در قالب، سده دوم میلادی، سبک مدیترانه شرقیظروف موزه آبگینهپیاله شیشه‌ای تراش‌دار، سده ۳ تا ۷ میلادی، گیلان