تاریخ: ۷:۵۷ :: ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
مواجهه مالزی با تهدید ‘گردشگران ناخواسته’  و تروریست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، تارنمای روزنامه ‘نیو استریت تایمز’ نوشت این افراد توسط مقامات ترکیه در مسیر ورود به سوریه بازداشت و اکنون در مالزی حضور دارند. اسناد مسافرتی آنها نشان می دهد گردشگر هستند.براساس این گزارش، به این ۳۰ تن یک گزینه داده شده است تا یا به کشور […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، تارنمای روزنامه ‘نیو استریت تایمز’ نوشت این افراد توسط مقامات ترکیه در مسیر ورود به سوریه بازداشت و اکنون در مالزی حضور دارند. اسناد مسافرتی آنها نشان می دهد گردشگر هستند.
براساس این گزارش، به این ۳۰ تن یک گزینه داده شده است تا یا به کشور اصلی خود بازگردند و یا به مالزی بروند. از اینرو، آنها مالزی را به این دلیل که یک کشور اسلامی است، انتخاب کرده و وارد این کشور شده اند.
‘نیو استریت تایمز’ نوشت: برخی کشورها به گروهی از افراد خطرناکی که خواستار حضور آنها در کشور خودشان نیستند، کمک می کنند تا اسنادی به دست آورند و به وسیله این اسناد به عنوان گردشگر به مالزی سفر کنند.
به نوشته این روزنامه، مالزی به یک دریافت کننده ‘بی خبر’ تروریست های خارجی تبدیل شده است که از ورود آنها به سوریه و جنگ در کنار گروه ترویستی داعش، ممانعت به عمل آمده است.
‘نیو استریت تایمز’ همچنین اعلام کرد این قبیل افراد که بسیاری از آنها ‘بسیار خطرناک’ هستند، پیش از این در فرودگاه چندین کشور به دلیل ‘خطرناک بودن برای امنیت ملی’ بازداشت شده اند.
مقامات امنیتی مالزی تاکنون موفق به رهگیری ۲۸ نفر از این افراد شده اند که بیشتر آنها از دبی، سنگاپور و اندونزی عازم ترکیه شده و سپس نسبت به دستگیری آنها اقدام شده است.
آساق**۲۴۱**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

این مطلبو از دست ندید!  تصویر/ طبیعتی شگت آور در لرستان