تاریخ: ۱۷:۵۸ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
مهم‌ترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، کشته شدن ۴ نفر در ریزش کوه در شاهراه کابل_ جلال آباد،۴ کشته در حادثه رانندگی در «هرات»، ۱۲ سال حبس برای ۴ آدم ربا در «ننگرهار»، پیوستن ۶ محافظ شخصی به طالبان در «فاریاب»، دستگیری ۲ تن به اتهام آدم ربایی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، کشته شدن ۴ نفر در ریزش کوه در شاهراه کابل_ جلال آباد،۴ کشته در حادثه رانندگی در «هرات»، ۱۲ سال حبس برای ۴ آدم ربا در «ننگرهار»، پیوستن ۶ محافظ شخصی به طالبان در «فاریاب»، دستگیری ۲ تن به اتهام آدم ربایی در «فاریاب»، بازداشت یک عضو گروه داعش در «ننگرهار»،‌ مرگ ۴۷ تن در سرمای هوای «جوزجان»، تیرباران یک زن در «بدخشان» مهمترین رویدادهای امنیتی ۱۲ بهمن افغانستان است.

کشته شدن ۴ نفر در ریزش کوه در شاهراه کابل_ جلال آباد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس،‌ شب گذشته در نتیجه لغزش کوه در بزرگ راه کابل_جلال آباد، ۴ تن از مسافران یک خودرو  کشته شدند.

پیوستن ۶ محافظ شخصی به طالبان در «فاریاب»

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، ۶ محافظ شخصی در فاریاب به طالبان پیوستند. 

4 کشته در حادثه رانندگی در «هرات»

در نتیجه برخورد یک مینی بوس با یک ماشین حمل سوخت در منطقه «عزیزآباد» شهرستان «شیندند» هرات ۴ تن جان باخته و ١۴ تن دیگر زخمی شدند.

۱۲ سال حبس برای ۴ آدم ربا در «ننگرهار»

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس،‌ براساس رای دادگاه ننگرهار ۴ آدم ربا در این شهر هر کدام به ۱۲ سال حبس محکوم شدند.

دستگیری ۲ تن به اتهام آدم ربایی در «فاریاب»

مسئولان امنیتی فاریاب اعلام کردند:۲ فرد را به اتهام آدم‌ربایی و ترور افراد بازداشت شدند.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، «عبدالکریم یورش» سخنگوی فرماندهی انتظامی فاریاب گفت: یکی از این افراد در آدم‌ربایی دست داشته و قبلاً یک جوان را نیز در این ولایت به قتل رسانده است.

بازداشت یک عضو گروه داعش در «ننگرهار»

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، ریاست عمومی امنیت ملی از دستگیری یک عضو داعش در ولایت ننگرهار خبر داد.

مرگ ۴۷ تن در سرمای هوای «جوزجان»

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، مقامات ولایت جوزجان اعلام کردند که ۴۷ تن در نتیجۀ سردی هوا در شهرستان« درزاب» این ولایت جان باخته اند.

«حلیمه سادات»، عضو شورای ولایتی جوزجان در این رابطه گفت: این افراد از بخاطر عدم دسترسی به مراکز بهداشتی، مسدود بودن راه‌ها بخاطر ریزش برف و  نبود سرپناه جان‌ خود در از دست داده‌اند.

تیرباران یک زن در «بدخشان»

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، طالبان یک زن را در روستای «سر سیل» شهرستان «یمگان» بدخشان تیرباران کردند.