تاریخ: ۱۶:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
مهم‌ترین برنامه سینمای ایران درخشش در بازارهای جهانی است

محمد مهدی حیدریان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار درباره دستاورد‌ها و هزینه‌های سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر افزود: در این دوره فراتر از حد انتظار ظاهر شدیم و به مرتبه هایی بالاتر از آنچه که انتظار داشتیم رسیدیم؛ دبیر جشنواره سید رضا میرکریمی بسیار دقیق هزینه کرد و در جاهایی بدون اینکه صدمه‌ای به […]

محمد مهدی حیدریان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار درباره دستاورد‌ها و هزینه‌های سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر افزود: در این دوره فراتر از حد انتظار ظاهر شدیم و به مرتبه هایی بالاتر از آنچه که انتظار داشتیم رسیدیم؛ دبیر جشنواره سید رضا میرکریمی بسیار دقیق هزینه کرد و در جاهایی بدون اینکه صدمه‌ای به اهداف جشنواره بخورد صرفه جویی زیادی انجام شد.
وی ادامه داد: تیم سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر درست اندیشی‌های زیادی داشت و هزینه هایشان خیلی کمتر از دستاورد هایی شد که برای فرهنگ و هنر کشورمان آورد.
حیدریان درباره بازدید نماینده فیاپ از این جشنواره گفت: تجربه سالیان گذشته، پختگی ایجاد شده در فیلم‌ها و پختگی در برگزار کنندگان بخش خصوصی، این دوره را به یکی از منظم‌ترین و استاندارترین دوره‌ها تبدیل کرد و همین موضوع زمینه‌ای شد تا یکی از اعضای فیاپ جشنواره را ارزیابی کند.
وی افزود: در مرحله اول جشنواره جهانی فیلم فجر جزو ۱۵ جشنواره رده A. جهان قرار خواهد گرفت؛ حضور در چنین جایگاهی فرایندی دو ساله است و اگر بتوانیم وزانت جشنواره را حفظ کنیم به این مهم خواهیم رسید.
حیدریان ادامه داد: از قرار گرفتن بین جشنواره‌های سطح A دنیا اهدافی داریم و آن هم این است که بتوانیم همان کاری را انجام دهیم که جشنواره‌های سطح A جهان انجام می‌دهند؛ این جشنواره‌ها سیاست‌های خودشان را دارند و تشویق هایشان هدف دار است ما هم تصمیم داریم با قرار گرفتن در میان جشنواره‌های رده A با فیلم‌ها و کارگردانانی که دعوت می‌کنیم تاثیر بیشتری در فرهنگ دنیا بگذاریم.
رئیس سازمان سینمایی درباره برنامه‌های آینده سینما گفت: سینما برای افزودن یک صفحه حیاتی جدید به تاریخ خود آماده می‌شود؛ تمام تجربه‌ها و حمایت‌ها برای این بود که سینمای ما شناخته شود، حالا این سینما باید به بازار‌های جهانی برود و در کشور‌های مختلف بدرخشد، جدی‌ترین برنامه آینده ما گرفتن سهم بازار سینما و تصویر دنیا است که به همت سینما گران و اهالی رسانه این کار را خواهیم کرد.

این مطلبو از دست ندید!  عکس ها منحصر به فرد پلنگ ایرانی در سمنان ثبت گردید