تاریخ: ۹:۳۹ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

وی با تاکید به ادامه کوشش و اراده ملی در شکوفایی اقتصاد کشور و استان اظهارداشت : در سال جاری بیشتر از نیمی از کالاهای صادراتی استان، فرآورده ها صنعتی بوده و در کشور بیشتر از ۲۴ میلیارد دلار کالا به کشورهای جهان صادر گردیده هست.وی با اظهار این که سرانه صادراتی کالا ۸۰۰ دلار […]

وی با تاکید به ادامه کوشش و اراده ملی در شکوفایی اقتصاد کشور و استان اظهارداشت : در سال جاری بیشتر از نیمی از کالاهای صادراتی استان، فرآورده ها صنعتی بوده و در کشور بیشتر از ۲۴ میلیارد دلار کالا به کشورهای جهان صادر گردیده هست.
وی با اظهار این که سرانه صادراتی کالا ۸۰۰ دلار هست، دنبال کرد : باید با هم افزایی و مشارکت در استان سمنان این سرانه را به ۲ برابر افزایش دهیم.
صادقی افزود : در هشت ماه سال جاری، ۲۸۱ هزار و ۴۲۹ تن کالا از گمرک این استان صادر گردیده هست که اعتبار دلاری آن به بیشتر از ۱۱۹ میلیون دلار می رسد.
وی دنبال کرد : اعتبار دلاری هر تن کالای صادراتی ۴۲۳ دلار بوده و کالاهای استان به ۳۷ کشور جهان صادر می گردد که در قیاس با مدت همانند آن در سال پیش از نظر وزنی ۲۸ درصد و از نظر دلاری ۲۶درصد افزایش داشته هست.
مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان با اشاره به کاهش صادرات کالا در کشور و رشد آن در سمنان، گفته بود: هم افزایی موجود در استان عرصه را برای فعالین اقتصادی مهیا کرده هست.
وی به واضح بودن آمار صادرات کشاورزی در سال جاری اشاره و تأکید کرد : در سال های گذشته آمار روشنی از توسعه صادرات در بخش کشاورزی در دست نبوده اما در سال جاری، تاحالا بخش کشاورزی شاهد شکوفایی سه میلیون دلاری بوده هست.
در سال جاری ۲۸۱ هزار تن کالا به اعتبار ۱۱۹ میلیون دلار کالا از استان صادر گردیده هست که از نظر وزنی ۲۸درصد نسبت به مدت همانند آن در سال گذشته رشد داشته هست.
استان بیشتر از ۷۰۰ هزار نفری سمنان ۱۹۸ هزار هکتار زمین های زراعی و باغی دارد.
۷۳۳۹/۶۰۲۶
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از جدیدترین خبر ها و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال خبر ها ایرنا سمنان مراجعه کنید.