مهمترین اقدامات دولت در روستای بوستان باشت چه بود؟(عکس)

0
اشتراک

مهمترین اقدامات دولت در روستای بوستان باشت چه بود؟(عکس)

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  باشت نیوز، علی کرم شجاعی در گفتگو با این پایگاه خبری گفت: عمران و آبادانی مناطق روستایی از الویت های اصلی دولت تدبیر وامید است که بحمدالله اقدامات خوبی در بخشهای مختلف در جهت توسعه وعمران آبادانی مناطق روستایی در این شهرستان انجام گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مناطق روستایی توسط دولت یازدهم در این شهرستان اظهار داشت: دولت تدبیر وامید اعتقاد دارد عمران وآبادانی مناطق روستایی عمران و توسعه کشور را به همراه خواهد داشت بر این اساس توسعه روستاها با جدیت توسط دولت پیگیری می شود.

بخشدار بخش بوستان در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های چند سال اخیر دولت در مسیر تعالی و توسعه روستای بوستان مرکز بخش پرداخت، و گفت: یکی از مهمترین اقدامات دولت، اجرای طرح تحول سلامت در کل کشور بود؛ اقدامی موثر که در ارتقای سطح سلامت و درمان این بخش با افتتاح چند طرح بسیار مؤثر بود.

شجاعی با بیان آنکه، سطح خدمت رسانی در مراکز درمانی در مناطق روستایی به نحو چشمگیری ارتقاء یافته است، افزود: افتتاح مرکز بهداشتی درمانی مرحوم صادق بازپور بوستان و افتتاح خانه بهداشت این روستا در انتهای سال ۹۴ با حمایت شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت و مستقر شدن تیم سلامت کامل شامل پزشک، ماما و کارشناس پرستاری و … در این مکان به اهالی محترم روستا خدمت رسانی می کند.

 

مرکز بهداشتی درمانی مرحوم صادق بازپور

خانه بهداشت بوستان

 

وی مساحت مرکز بهداشتی درمانی مرحوم بازپور را هزار و ۴۰۰ مترمربع دانست و گفت: زیربنای آن ۴۰۰ مترمربع است که با هزینه بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان توسط خانواده زنده‌یاد بازپور انجام شده است.

بخشدار بخش بوستان بیان کرد: جهت تجهیزات این مرکز نیز بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

شجاعی چهارخطه کردن جاده بوستان تا سه راهی کته  شامل زیرسازی، آسفالت و شانه سازی جاده اصلی تا پل شوش و ایجاد دو پل هوایی در روستای بوستان را از دیگر اقدامات چند سال اخیر در این روستا برشمرد.

 

 

وی با اشاره به اهمیت وجود زیرساخت های روشنایی در زیباسازی و کاهش سوانح رانندگی گفت: سیستم روشنایی بوستان تا سه راهی باشت نقش بسیار مهمی در رفاه مردم این روستا داشته است.

بخشدار بوستان، طول شبکه فشارضعیف انجام شده در این روستا را ۲ هزار و ۴۰۰ متر دانست و بیان کرد: .طول شبکه فشارقوی ۲۶۲ متر، تعداد چراغ روشنایی ۷۲عدد و نصب ۳ ترانس ۲۵۰در مجموع با اعتباری بالغ بر ۲۵۶ میلیون تومان در فاز اول در این روستا کار شده است.

 

 

شجاعی تصریح کرد: در فاز دوم طول شبکه فشار ضعیف ۲ هزار ۶۴۱ متر، طول شبکه فشارمتوسط ۹۱۵متر و تعداد چراغ روشنایی به کار رفته در این فاز ۹۷عدد و نیز نصب ۳ ترانس ۳۱۵ و یک ترانس ۲۵۰ با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی در ادامه ضمن تشکر از مسئولان برق استان و شهرستان گفت: پرونده توسعه شبکه کوی سلمان بوستان تامین اعتبارگردیده و جهت واگذاری به پیمانکار به مناقصه گذاشته شده است.

بخشدار بخش بوستان، توسعه شبکه پراکنده گاز برای کسانی که منزل مسکونی ساخته اند، افتتاح اینترنت پرسرعت ADSL در این روستا را از دیگر اقدامات دولت در این روستا برشمرد.

 

 

شجاعی افزود: اجرای آسفالت از محل قیر رایگان معادل ۵۰۰ میلیون تومان در این روستای به ابعاد ۲۵ هزار مترمربع یکی دیگر از مهمترین اقدامات دولت در سال ۹۵ بوده است.

 

 

وی، اختصاص یک دستگاه کامیون نیمه سنگین در نیمه دوم سال ۹۵به دهیاری برای جمع آوری زباله،  پرداخت بیست فقره وام بنیاد مسکن درسال ۹۳به مبلغ ۳۰۰میلیون تومان و بهره برداری از مرحله اول پارک «دوکنار» را از دیگر اقدامات دولت در این روستا عنوان کرد.

گفتنی است، بخش بوستان دارای دو دهستان، ۴۹ روستا،۱۳ دهیار، ۲۲ شورا و جمعیتی بالغ بر۶۵۰۰ نفرمی باشد و جمعیت خود روستای بوستان نیز ۱۰۹۲ نفر می باشد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.