مهمترین اتفاقات استان بوشهر در هفته ای که گذشت

0
اشتراک

مهمترین اتفاقات استان بوشهر در هفته ای که گذشت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، به نقل از گام نیوز استان بوشهر و فضای رسانه ای آن در هفته ای که گذشت شاهد اتفاقات و اخبار بسیاری در حوزه ها و موضوعات مختلف بود که برخی از آنها را در قالب بسته خبری و به صورت کوتاه ارائه می دهیم.

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر اعلام موجودیت کرد

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر اعلام موجودیت کرد و اعضای شورای مرکزی این جبهه معرفی شدند. به دنبال تأسیس جبهه ی مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در کشور، نیروهای مردمی و انقلابی استان بوشهر نیز با همین دغدغه ها و نگرانی ها و با امید به آینده ای روشن برای ایران اسلامی و دست یابی مردم شریف ایران و استان ولایتمدار بوشهر به جایگاه و حقوق واقعی خود با هم فکری و هم اندیشی فراوان، موفق به راه اندازی جبهه ی مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در استان بوشهر شدند.

سرنوشت مبهم ۲۴ میلیارد شهرداری بوشهر
علی طبیب نژاد از فعالین اجتماعی شهر بوشهر با حضور در سیصد و چهل و ششمین جلسه شورای شهر بوشهر در حالی که غلامعلی میگلی نژاد شهردار بوشهر نیز حضور داشت و قصد داشت لایحه بودجه شهرداری را در سال ۹۶ به شورای شهر تقدیم کند؛ با بیان نطقی در شورا در خصوص عدم تعیین تکلیف ۲۴ میلیارد تومان بودجه شهرداری و اعتراض بارگاهی عضو شورا به بیان سخن پرداخت و باعث تنش و جنجال شدیدی در شورا شد.

سرقت مسلحانه از طلا فروشی در دلوار
عصر روزیکشنبه سه سارق که صورت خود را پوشانده بودند به قصد سرقت طلا فروشی یکی از مغازه های دلوار شروع به تیراندازی به سمت مغازه و شکستن شیشه های آن می کنند اما به جهت اینکه شیشه های این مغازه ضد گلوله بوده است موفق به شکستن آن نمی شوند.
سارقان پس از عدم موفقیت با تبر بخشی از شیشه های مغازه را می شکنند و طلاها را به سرقت می برند.

برگزاری رزمایش ۳۰ هزار نفری «نمایش اقتدار» در بوشهر
فرمانده سپاه ناحیه بوشهر با بیان اینکه هرساله رزمایش برای تقویت روحیه بسیجیان در سطح کشور برگزار می شود اظهار داشت: این رزمایش با توجه به موقعیت جغرافیایی استان بوشهر و همرز بودن با خلیج فارس در دو ماموریت نمایش اقتدار و دفاع از ساحل در دو نقطه شهرستان بوشهر به طور همزمان در روزهای ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

درمان رایگان ۹ هزار روستایی در بیمارستان صحرایی گناوه
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر در خصوص آمار ارائه شده خدمات در بیمارستان صحرایی گناوه اظهار داشت: تعداد بیمار معاینه شده توسط پزشک عمومی ۴۳۰۰ نفر، تعداد بیمار معاینه شده توسط پزشکان متخصص ۳۳۵۰ نفر و همچنین تعداد خدمات پاراکلینیکی ارایه شده ۱۷۰۰نفر بوده است.

 130میلیارد ریال به طرح‌های اقتصاد مقاومتی بوشهر پرداخت می‌شود
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر گفت: ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به متقاضیان طرح اقتصاد مقاومتی استان بوشهر پرداخت می‌شود. عباسی فر با اشاره به برخی از خدمات انجام شده در شهرستان دشتستان ابراز داشت: در منطقه شاهپسر مرد خانه نیازمندی به اتمام رسیده است. مدرسه دو کلاسه روستای عباس آباد سقف آن ریخته شده است. در روستای درنگ هم ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در ساخت خانه عالم و غسال خانه آن شاهد هستیم. در روستای طلحه نیز مراحل ساخت ۵ خانه نیازمند به متقاضیان آن تحویل شده است. در روستای فاریاب هم ۱۳ خانه نیازمند با پیشرفت بالایی در حال ساخت است.

رویداد بزرگ حفظ قرآن کریم در استان بوشهر برگزار می‌شود
 آزمون سراسری مرحله پنجم طرح تربیت حافظان قرآن کریم با ثبت نام ۳ هزار و ۵۰۰ نفر شرکت کننده در سامانه اینترنتی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر بهمن ماه ۹۵ کلید می‌خورد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهرسن بالای ۱۸ و پایین ۴۰ سال و همچنین حفظ حداقل ۵ جزء از قرآن کریم را از شرایط شرکت در این دوره ها دانست وگفت: این دوره آزمون شفاهی و کتبی نیز ۲۸ بهمن ماه ساعت ۹ صبح در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه و مکان های مذکور در پایگاه اینترنتی booshehr.oghaf.ir  و www.bu-oghaf.ir   مجددا اعلام خواهد شد.

 12میلیون قرص ترامادول در گمرک گناوه کشف شد
۱۲ مسئول حراست گمرک و مدیر کل گمرک گناوه یک کانتینر کالای وارداتی را که تحت عنوان راکد تنیس و بدمینتون اظهار شده بود مورد بازرسی قرار دادند که پس از بازرسی به‌عمل آمده مشخص شد ۲۵۴ کارتن معادل ۱۲ میلیون و ۶۷۶ هزار عدد قرص ترامادول جوف کالای اظهاری جاسازی شده است.

بیمارستان زینبیه خورموج مجهز می‌شود
نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمارستان زینبیه خورموج به عنوان بیمارستان معین نفت انتخاب شد، گفت: با اجرای این تفاهم نامه این بیمارستان مجهزتر خواهد شد.

شهریاری افزود: به‌زودی با انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه وزرای نفت، بهداشت و درمان و تعاون این بیمارستان به یکی از بهترین، مجهزترین و بزرگترین بیمارستان‌های استان بوشهر تبدیل می‌شود. نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه، حوزه نفوذ و شعاع عمل بیمارستان زینبیه خورموج تا مرز شهرستان بوشهر و عسلویه وسعت پیدا می‌کند.

اولین پروانه استاندارد حلال در استان بوشهر صادر شد
 اولین پروانه استاندارد حلال در استان بوشهر برای فعالیت یک کشتارگاه طیور صادر شد.
مدیرکل استاندارد استان بوشهربا بیان اینکه پروانه حلال یک استاندارد تشویقی است و در کشورهای اسلامی دارای جایگاه ویژه‌ای است گفت:برخورداری از نشان حلال نقش بسیار مهمی در راهیابی به بازار کشورهای اسلامی خواهد داشت.

منوریل و هتل ۵ ستاره در بوشهر ساخته می شود
در دومین نشست شهردار بندر بوشهر با سرمایه‌گذاران کره‌ای در خصوص ساخت منوریل و هتل پنج ستاره با شهردار بوشهر مذاکراتی صورت گرفت. گفتنی است در این نشست قرار شد مبلغ تمام شده و مشخصات فنی پروژه منوریل از سوی سرمایه‌گذاران کره‌ای ظرف مدت ۴۸ ساعت آینده به شهرداری بندر بوشهر اعلام شود.

نخستین کشتی اقیانوس‌پیمای صیادی در بوشهر به آب انداخته شد
به همت متخصصان داخلی و با استفاده از دانش بومی شده ساخت کشتی‌ها و شناورهای بزرگ اقیانوس‌پیما، نخستین کشتی اقیانوس‌پیمای صیادی در بوشهر به آب انداخته شد.
معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) با بیان اینکه این کشتی اقیانوس‌پیما با اعتباری معادل ۸۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در شرکت صنایع دریایی بوشهر ساخته شده گفت:  از مهمترین اهداف ساخت و پردازش این کشتی، حضور درآب‌های آزاد و اقیانوس‌ها برای صید آبزیان در راستای حفاظت از ذخایر بومی کشور است.
 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.