تاریخ: ۱۱:۵۵ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
مهاجرت سالانه دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در هند براثر بلایای طبیعی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا،هند در رده نخست کشورهای جهان از نظر وقوع بلایای طبیعی مانند سیل ،توفان و زلزله در جهان است.چین با مهاجرت یک میلیون و ۳۰۰ هزار مهاجر به دلیل بلایای طبیعی پس از هند در رتبه دوم جهان قرار گرفته است .‘روبرت گلاسر’ معاون نماینده ویژه دبیرکل […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا،هند در رده نخست کشورهای جهان از نظر وقوع بلایای طبیعی مانند سیل ،توفان و زلزله در جهان است.
چین با مهاجرت یک میلیون و ۳۰۰ هزار مهاجر به دلیل بلایای طبیعی پس از هند در رتبه دوم جهان قرار گرفته است .
‘روبرت گلاسر’ معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل گفت بیشتر مهاجرت های انسانی به دلیل وقوع سیل ناشی از گرمایش زمین و افزایش جمعیت در مناطق با خطر بالای بلایای طبیعی صورت می گیرد.
افزایش مهاجرت به دلیل بلایای طبیعی پس از وقوع سیل های بی سابقه در بنگلادش، نپال ،هند و توفان های شدید در اقیانوس آرام مورد توجه جامعه جهانی قرار گرفته است .
بر اساس گزارش های منتشر شده ، جاری شدن سیل در سالجاری تنها در ایالت بیهار هند بیش از ۱۰ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد و ۸۵۵ هزار نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرد.
سیل و رانش زمین دستکم ۱۲ ایالت هند را در سال جاری تحت تاثیر خود قرار داد.
در دهه های اخیر،سیل در شهرهایی مانند حیدرآباد، احمدآباد، سرینگر، چنای، کلکته، جمشیدپور و گواهاتی هند افزایش یافته است.
براساس گزارش های منتشر شده ،سیل و توفان از ابتدای سالجاری میلادی در هند تاکنون جان بیش از ۹۰۰ نفر را گرفته است.
وزارت کشاورزی هند اعلام کرد گرمایش زمین و شرایط نامساعد جوی( سیل، توفان، خشکسالی) سالانه ۱۰ میلیارد دلار به هند خسارت وارد می کنند.
جاری شدن سیل و بارندگی در فصل باران های موسمی که از ژوئن تا سپتامبر در هند ادامه می یابد خسارت زیادی به مردم و زمین های کشاورزی در مناطق شمال و شمال شرقی هند وارد می کند.
آساق**۲۶۷*انتشار دهنده:احمدعلی خلیل نژاد

این مطلبو از دست ندید!  دایناسور ها و پر های آنان