تاریخ: ۱۹:۳۲ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
منطقه های خنک اطراف تهران برای سفرهای تابستانی یک روزه

سرویس سبک زندگی فردا: منطقه های خنک اطراف تهران با نهایت فاصله ۵ الی ۶ ساعت رانندگی، هواداران زیادی در میان آژانس های برگزار کننده طبیعت گردی و مردم ساکن تهران دارند. شهر تهران به سبب نزدیکی به منطقه های خوش آب و هوای شمال ایران و از سویی نزدیکی به منطقه های کویری و […]

سرویس سبک زندگی فردا: منطقه های خنک اطراف تهران با نهایت فاصله ۵ الی ۶ ساعت رانندگی، هواداران زیادی در میان آژانس های برگزار کننده طبیعت گردی و مردم ساکن تهران دارند. شهر تهران به سبب نزدیکی به منطقه های خوش آب و هوای شمال ایران و از سویی نزدیکی به منطقه های کویری و آسمان زیبای شب در ایران مرکزی، موقعیت بسیار شایسته ای برای سفرهای یک روزه دارد. زیادتر اشخاص در روزهای تعطیل آخر هفته برای گریز از شلوغی شهر تهران و استراحت به منطقه های خنک اطراف تهران می روند که مجله دیجی چارتر در ادامه عده ای از این منطقه های را به شما معرفی می نماید.

 

منطقه های خنک اطراف تهران برای سفرهای تابستانی یک روزه

 

هفت آبشار لفور

این جاذبه و منطقه توریستی در استان مازندران و در مسیر تهران به آمل و پس از آن به شیرگاه قرار دارد. جنگل های لفور، در روستای تیرکن، ناحیه جنگلی بسیار زیبا بوده و آبشارهای آن به یکی از منطقه های خنک اطراف تهران و جاذبه های پرطرفدار مبدل شده هست. در مسیری که بیشتر تورهای طبیعت گردی می پیمایند، ۷ آبشار محسوب می گردد که به آنان هفت آبشار تیرکن نیز بیان می کنند. برای رسیدن به این منطقه از تهران، حدود ۶ ساعت رانندگی خواهید داشت.

ییلاقات فیلبند

برای رفتن به جنگل های چلاو و پس از آن فیلبند باید از سمت جاده رودهن به سمت الیمستان حرکت کنید. مدت وقتی که طول می کشد تا به این محل برسید حدود ۵ ساعت می باشد. توان دارید در آخر هفته ها برای تفریح به این ییلاقات که یکی از منطقه های خنک اطراف تهران هست، بروید. تورهای گروهی بسیاری نیز در روزهای آخر هفته برای این مقصد برگزار می گردد که در آنان نیز توان دارید شرکت کنید.

قلعه الموت و دریاچه اوان

روز جمعه خود را با دیدن یک جاذبه فرهنگی و تاریخی در دل جنگل بگذرانید. برای رفتن به قلعه الموت باید از سمت جاده کرج به سمت قزوین حرکت کرده و سر انجام به سمت قلعه الموت و دریاچه زیبای نزدیک آن به اسم دریاچه اوان در فرعی به سمت آویرک و گازرخان بروید. با ۶ ساعت رانندگی هم توان دارید از پله های قلعه تاریخی حسن صباح بالا بروید و هم به دیدن دریاچه اوان در نزدیکی قلعه بروید. این دو جاذبه مبدل به یکی از منطقه های خنک اطراف تهران شده که هواداران بسیاری دارند.

روستای ماسوله و دریاچه سقالسکار

بیشتر افرادی که به روستای ماسوله رفته اند و از آن بازدید داشته اند از وجود دریاچه ای زیبا در نزدیکی آن به اسم دریاچه سقالسکار باخبر نبوده اند. در سفر یک روزه خود به منطقه های خنک اطراف تهران به دیدن منطقه های ییلاقی استان گیلان رفته و پس از بازدید از روستای پلکانی ماسوله توان دارید به دیدن دریاچه نزدیک به آن نیز بروید. دریاچه سقالسکار در نزدیکی شهر رشت و پس از بقعه آقا سید شریف قرار گرفته هست. برای حرکت از تهران به سمت این دریاچه به سمت جاده رشت حرکت کرده و وارد جاده فومن-سراوان شوید. مسیر را به سمت شهر شفت و پس از آن جاده جیرده را طی کنید و پس از بقعه به دریاچه خواهید رسید.

جنگل راش

برای دیدن جنگلی زیبا و بسیار الهام بخش توان دارید به جنگل راش در استان مازندران بروید. از جاده هرانده و فیرزوکوه به سمت پل سفید و سنگده حرکت کنید. در منطقه سنگده با یک راهنمای کارآمد هم توان دارید از زیبایی های این جنگل لذت ببرید و هم دورنمای قله نرو لذت ببرید.

این مطلبو از دست ندید!  بثینه شعبان: اردوغان موفق به ایجاد منطقه امن در شمال سوریه نمی‌شود

غار آبی علیصدر

یک روز جمعه خود را به غارنوردی اختصاص دهید. غارهای متعددی جزء منطقه های خنک اطراف تهران پیدا خواهید کرد که غار آبی علیصدر توان دارد نگین آنان باشد. برای دیدن غار آبی علیصدر تنها ۵ ساعت راه خواهید داشت. به همدان و دیدن غار آبی بروید. قایق سواری درون غار بهمراه یک راهنما که توضیح هایی درمورد تاریخچه و نحوه شکل گیری غار به شما عرضه می دهد، توان دارد خاطره ای آموزنده و جذاب برای شما در روزهای تعطیل آخر هفته باشد.

مرداب دیوک

در ایران مرداب های وهم انگیز بسیاری دیده می گردد که مرداب دیوک یکی از آن مرداب هاست. با ۵ ساعت رانندگی به سمت استان مازندران و پس از آن اندکی پیاده روی در جنگل به این مرداب زیبا خواهید رسید. اگر می خواهید به این منطقه بروید خوب تر هست که یک راهنمای آشنا به منطقه را با خود همراه کنید. مرداب دیوک در جنگل های کلاردشت با درخت های مملو از شاخه، مه و خزه های بر روی مرداب منظره ای رعب آور را برای شما تداعی می کند.

دریاچه ارواح

یکی دیگر از دریاچه هایی که مناظر بدیع و وهم انگیز را برای شما به نمایش می گذارد، دریاچه ارواح هست. با پیاده روی در میان جنگل های مملو از مه و پس از آن رسیدن به دریاچه ای که مملو از شاخه و لاشه تنه درختان و مه هست، انگار وارد دنیای مرموز افسانه ها شده اید. برای دیدن یکی از منطقه های خنک اطراف تهران در استان مازندران، حدود ۷ ساعت به سمت کرج و پس از آن در جاده چالوس به سمت نوشهر و روستای ونوش رانندگی خواهید داشت. به دریاچه ارواح دریاچه ممرز نیز بیان می کنند.

جنگل الیمستان

یکی از منطقه های ییلاقی و جنگلی نزدیک به تهران جنگل الیمستان هست. نه فقط تورهای یک روزه متعددی برای این مکان برگزار می گردد لکن خودتان هم توان دارید به این منطقه بروید. با ۴ ساعت رانندگی به سمت مازندران و از جاده رودهن توان دارید به این منطقه برسید. جنگل الیمستان در نزدیکی ییلاقات فیلبند بوده و زیبایی های این ناحیه را نیز در بر می گیرد.

سرپوش تنگه

یکی دیگر از منطقه های خنک اطراف تهران که طرفدار بسیاری دارد، سرپوش تنگه در استان مازندران هست. به سبب نزدیکی به تهران (حدود ۵ ساعت رانندگی) تورهای طبیعت گردی یک روزه زیادی به این ناحیه سفر می کنند. با این وجود اگر بخواهید به این تنگه بروید خوب تر هست که یک راهنمای محلی بگیرید یا با افرادی که به منطقه آشنا هستند، به دیدن این جنگل و پیاده روی در آن بروید. مسیر دسترسی به این محل از طریق جاده کرج-چالوس هست. پس از مرزن آباد و پیش از پلیس راه چالوس به نخستین فرعی به سمت روستای محمد آباد وارد شوید تا به سرپشو تنگه برسید.